דיווח: סוריה מפזרת את הנשק הכימי

גורם רשמי לשעבר במערך המודיעין האמריקני, חושש כי המערב אינו מודע למיקומם של כל האתרים בהם פזורים חומרי הלחימה בסוריה. על פי ה"וושינגטון פוסט" סוריה פיזרה מאות אלפי טונות של חומרי לחימה כימיים וחומרים המשמשים לייצורם ביותר מ-20 אתרים שונים ברחבי המדינה

(חדשות 2)

בישיבת הקבינט ביום שלישי השבוע, שמעו השרים סקירה מודיעינית במהלכה עודכנו כי ישראל עוקבת מקרוב אחר מיקומו של הנשק הכימי בסוריה, זאת על מנת למנוע זליגה שלו לגורמים עוינים ובראשם חיזבאללה. כעת מתברר כי מדובר במשימה קשה במיוחד, וכי ייתכן שסוריה כבר פיזרה חומרי לחימה רבים ברחבי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה"וושינגטון פוסט" מפרסם הלילה כי לפי גורמי מודיעין מערביים, פיזרה סוריה מאות אלפי טונות של חומרי לחימה כימיים וחומרים המשמשים לייצורם ביותר מ-20 אתרים שונים ברחבי המדינה.

גורם רשמי לשעבר במערך המודיעין האמריקני, חושש כי המערב אינו מודע למיקומם של כל האתרים בהם פזורים החומרים. "אנחנו חושבים שאנחנו יודעים הכל, אך הרגשנו כך גם בלוב. היו הפתעות גם בכמויות וגם במיקום", ציין הגורם.

לפי גורמי המודיעין, חומרי הלחימה עצמם מאוחסנים כעת בשישה בונקרים מרכזיים, אך החומרים המשמשים לייצור הנשק פזורים בעוד כ-14 אתרים ברחבי סוריה.