מורסי לאבו מאזן: תומך במהלך באו"ם

נשיא מצרים נועד עם יו"ר הרשות הפלסטינית בקהיר, ודן עמו בכוונת הפלסטינים לפנות לאו"ם בסוף החודש, בדרישה לקבל מעמד של משקיפה. מורסי הביע תמיכה במהלך והדגיש את מחויבותה של מצרים לסוגיה הפלסטינית. עריקאת: אבו מאזן דחה הצעה של אחמדינג'אד לארח את שיחות הפיוס עם חמאס בטהרן

אבו מאזן ומורסי, בפגישתם הקודמת בקהיר (AP)

יממה אחרי שהצהיר כי הסוגיה הפלסטינית "עומדת בראש סדר העדיפויות של העולם הערבי", נועד היום נשיא מצרים מוחמד מורסי עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בארמון הנשיאות בקהיר. כלי התקשורת הפלסטיניים והמצריים דיווחו כי השניים דנו בהתפתחויות האחרונות באזור, וכן במאמצי השלמת הפיוס הפנים פלסטיני, בין פת"ח לחמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה כי מורסי שב והביע את תמיכתה של מצרים במהלך הפלסטיני לדרישה להשגת חברות כמעמד של משקיפה באו"ם. יו"ר הרשות אבו מאזן הגיע יחד עם פמלייתו לקהיר, על מנת להיוועץ בשרי החוץ במהלך, שייתכן שיחודש אחרי שנה של אכזבה, בוועידת האו"ם בניו יורק בסוף החודש.

אמש שב מורסי והבהיר כי מצרים מחויבת למאמצי הפיוס הפנים-פלסטיניים בין פת"ח לחמאס, בנאומו בפני שרי החוץ של הליגה הערבית בקהיר. אלא שנראה שמאמצים אלו צפויים להימשך עוד זמן רב. בסוף השבוע אמר ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת כי אבו מאזן דחה הצעה שהגיש נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד לארח את שיחות הפיוס בטהרן. "קהיר היא שתעניק חסות לשיחות", צוטט עריקאת בסוכנות הידיעות הפלסטינית "סמא".

"אחמדינג'אד אמר לאבו מאזן במהלך ועידת המדינות הבלתי מזדהות כי הוא מצפה ממנו להשלים את הפיוס, והציע לעשות זאת בטהרן", אמר עריקאת. "אבו מאזן השיב לנשיא אירן כי קהיר היא שתעניק חסות לכך, אך הודה לנשיא האירני". לדברי עריקאת, אבו מאזן הסביר לנשיא אירן כי "על מרבית הנושאים בעניין הפיוס כבר סוכם בפסגות בדוחא ובקהיר".