דיווח: "הנשיא אסד מתכונן לברוח לרוסיה"

מקורב לבשאר אסד, שערק לאחרונה מסוריה, טוען שבכוונת הנשיא הסורי להימלט לרוסיה. לדבריו, במוסקווה כבר הוכנו מאות דירות מסתור לאסד ואנשיו. יש לציין כי לידיעה אין אישור ממקור רשמי

סוף משטר אסד? (חדשות 2)

אחרי חודשים ארוכים של ספקולציות, האם שלטון אסד מתקרב לסופו? אחד מאנשי לשכת הדוברות בארמונו של הנשיא הסורי טוען שאסד ומקורביו עורכים הכנות אחרונות לקראת בריחה קרובה למוסקווה בירת רוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המקורב, ששמו עבדללה אל עומר, שערק לפני ימים אחדים, כבר הוכנו ברוסיה 350 דירות כדי לקלוט את בכירי המשטר הסורי במהלך החודשים הקרובים. לידיעה על הבריחה המתוכננת, נציין, אין אישור ממקור אחר.

נשיא מצרים מוחמד מורסי מתח היום ביקורת נוקבת נגד אסד ומלחמת האזרחים בסוריה. בכינוס שרי החוץ של מדינות הליגה הערבית הוא קרא לכל מי שיכול לנסות ולהשפיע על הממשל בדמשק, להפסיק את שפיכות הדמים במדינה.

על פי טענת האופוזיציה הסורית, 5,000 בני אדם נהרגו במדינה במהלך אוגוסט - החודש הקטלני ביותר מאז תחילת הלחימה בסוריה. גם ראש ממשלת טורקיה ארדואן אמר היום ש"אסד מנהל מדינת טרור".

בימים האחרונים הגיע למדינה יו"ר ארגון הצלב האדום לדון עם אסד בדרכים לנסות ולסייע לקורבנות הלחימה שנמשכת במדינה כבר 18 חודשים.