דיווח: קטאר מפסיקה לתמוך בחמאס

נסיכות קטאר הודיעה לחמאס על הפסקת התמיכה, בשל מעורבות חמאס בטרור נגד מצרים - כך דיווח בכיר מצרי. ראשי חמאס הכחישו את מעורבותם בסכסוך, אך הקשרים עם האחים המוסלמים שהודחו מתפקידים הובילו למחלוקת בין מצרים לחמאס - שלבסוף השפיעה גם על מדיניות קטאר

מפגן כוח של חמאס, ארכיון (חדשות 2)

חמאס מאבדת מקור מימון? הבוקר (שישי) דווח כי קטאר הודיעה לארגון הטרור על השעייה זמנית של התמיכה הכספית. מקור בממשלת מצרים מסר לעיתון הכוויתי "אל ג'רידה" כי הנסיכות מנסה בכך לקטוע את התמיכה של חמאס בארגוני טרור בסיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טרם התקבל אישור רשמי לדיווח, אך על פי העיתון הצעד נועד לשכנע את חמאס להפסיק להעביר נשק לארגוני ג'יהאד בסיני הפועלים נגד מצרים.‎ המקור המצרי עלום השם אמר כי "חמאס רוצה שקטאר תמלא תפקיד משמעותי בתיקון היחסים עם קהיר".

מנהיגי חמאס הכחישו מעורבות באירועים האלימים בסיני, וטענו כי "אין לארגון נוכחות חמושה" מחוץ לשטחי הרשות הפלסטינית. עם זאת, הקשרים של חמאס עם ארגון האחים המוסלמים - שהופל מהשלטון ב-2013 - ידועים ומקשים על הדינמיקה עם שלטונו של הנשיא א-סיסי.

שיתוף הפעולה ייעצר (AP)

בשבוע שעבר דיווח הנריקה צימרמן ב"אולפן שישי" כי קבוצת הכדורגל ברצלונה תנתק את קשריה המסחריים עם קטאר, לאחר שבחמש השנים האחרונות קיבלה ברצלונה קרוב ל-200 מיליון דולר מקטאר. על פי הדיווח, ראשי ברצלונה החליטו להתרחק מקטאר באופן הדרגתי ולא לחדש עמה את החוזה, כשיפוג עוד קצת יותר משנה, החלטה שתעלה להם מאות מיליוני אירו.

"היחסים עם קטאר החלו כשהתברר שאנחנו בחוב גדול של כמעט 500 מיליון אירו", סיפר נשיאה לשעבר של מועדון הכדורגל של ברצלונה, סנדרו רוסיי, "כל עזרה של קטאר להקטין את החוב שלנו התקבלה בברכה".