גם ברשות הפלסטינית מפגינים נגד יוקר המחייה

במאמרי ביקורת בתקשורת ובעלונים מוציאים תושבי הרשות הפלסטינית את זעמם על יוקר המחייה, בעקבות גל עליות המחירים שהורגש גם בגדה המערבית. החמור הפך להיות כלי הרכב העדיף, וממש כמו בירדן - מאות נהגים יצאו להפגין נגד עליית מחירי הדלק. והיו גם מפגינים שהציתו עצמם

ההפגנה בחברון, היום (סוכנות הידיעות "מען")

בזמן שבישראל ממשיכים לסבול את עול הגזירות הממשלתיות ובראשן התייקרות מחירי הדלק, השכנים סביבנו לא מוכנים לעבור לסדר היום נוכח גל עליית המחירים. אחרי שבירדן יצאו אלפים לרחובות והובילו את המלך עבדאללה להקפיא את החלטת הממשלה להעלות את מחירי הדלק ב-10%, נרשמת בימים האחרונים תסיסה ברחוב הפלסטיני בעקבות גל עליות המחירים - ובראשם מחירי הדלק.

רק בשבוע החולף נרשמו שני ניסיונות התאבדות של פלסטינים ברחבי הרשות: אתמול מת מפצעיו צעיר פלסטיני בן 17 שהצית עצמו בשבוע שעבר במחאה על מצבה הכלכלי של משפחתו; היום נמנע ברגע האחרון ניסיון של צעיר פלסטיני להצית עצמו בחברון.התקשורת הפלסטינית עוסקת בהרחבה ביוקר המחייה ובעליית המחירים. בימים האחרונים מפורסמים מאמרים, קריקטורות ותמונות - כולם מותחים ביקורת על החלטת ממשלת פיאד להעלות המחירים, תוך שימת דגש על כלי התחבורה החלופי במקום המכונית - אותה משביתים בגלל מחירי הדלק המאמירים: החמור.באתרי אינטרנט פלסטיניים פורסמו עלונים המציעים חמורים למכירה, תוך שימוש במונחים של מכירת רכב. "למכירה: חמור מודל 2012, יכולת נשיאה גבוהה, קיים בצבעים שונים, ביטוח כולל - רק 3,795 שקלים", נכתב באחת המודעות. אותה המודעה הציעה לחלופין גם חמור "מודל 2009, אוטומטי, ללא צורך בביטוח ובהובלה".

לצד עלונים אלו פורסמה גם תמונה שנקלחה מכלי התקשורת של האופוזיציה בירדן, ובה נצבע חמור בצבע של מונית - ועליו נכתב בערבית "טקסי". ההתעללות הקשה בבעל החיים מתגמדת בעיני המוחים - אל מול הצורך בהעברת המסר.במקביל למחאה בתקשורת, יצאו היום מאות בני אדם בחברון להפגין במחאה על עליית המחירים. כפי שעשו השבוע הנהגים בבירת ירדן עמאן, החליטו גם נהגי העיר לשבות לזמן מה, נסעו באיטיות ברחובותיה והניפו שלטים בגנות הממשלה. סוכנות הידיעות "מען" דיווחה כי המשטרה עצרה חמישה בני אדם בהפגנות. הפגנות דומות התקיימו אתמול גם ברמאללה ובבית לחם.