שליח האו"ם לסוריה: "משימה כמעט בלתי אפשרית"

שליח האו"ם והליגה הערבית, הדיפלומט האלג'יראי לחדר ברהימי, שנכנס לתפקידו בחודש שעבר לאחר פרישתו של קופי ענאן, טוען בריאיון לרשת ה-BBC כי "כמעט בלתי אפשרי" לפתור את המשבר באמצעים דיפלומטים. "אנחנו לא עושים הרבה, זה כשלעצמו דבר נוראי", אמר ברהימי

"המשימה כמעט בלתי אפשרית", ברהימי (רויטרס)

שליח האו"ם והליגה הערבית לסוריה, לחדר ברהימי האלג'יראי, הביע בריאיון לרשת ה-BBC הבריטית פסימיות בנוגע לפתרון אפשרי למשבר ואמר כי המשימה לשים קץ לשפיכות הדמים במדינה באמצעים דיפלומטים היא כמעט בלתי אפשרית. "אני יודע עד כמה קשה יהיה למצוא דרך לסיים את הקונפליקט", הצהיר ברהימי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברהימי, דיפלומט אלג'יראי ותיק, החליף בתחילת חודש אוגוסט את קופי ענאן שהחליט לפרוש מתפקידו לאחר שהבין כי אין ביכולתו להביא לשינוי משמעותי וכי ההרג ההמוני נמשך במדינה. "אנחנו לא עושים הרבה, זה כשלעצמו דבר נוראי", ציין בצער.

במהלך הריאיון המיוחד הדגיש ברהימי כי לקהילה הבינלאומית אין דרכים להתמודד בשלב זה עם האלימות ושפיכות הדמים. "אנשים כבר באים בטענות על כך שאזרחים נהרגים ואנחנו לא עושים דבר, זה דבר נוראי"

ברהימי אמר כי הוא חש לעיתים שהוא "עומד מול קיר לבנים", ומחפש את הסדקים למציאת פתרון למצב הקשה במדינה. "אני מגיע לתפקיד הזה בעיניים פתוחות וללא אשליות", הבהיר השליח המיוחד.

האלימות: פיגוע תופת במפקדת המטה הכללי בדמשק

אתמול בשעות הצהריים הרעיד פיצוץ עז את מפקדת המטה הכללי של צבא סוריה בדמשק. כוחות צבא סוריה החופשית לקחו אחריות לביצוע לפיגוע, שבו על פי הדיווחים נפגעו ארבעה בני אדם.

על פי הדיווחים מדמשק, הפיצוץ העז נשמע בכל רחבי הבירה. הטלוויזיה הסורית דיווחה כי מדובר במעשה טרור שגרם לפציעתם של ארבעה בני אדם. המורדים שנלחמים בכוחות אסד לקחו אחריות לביצוע הפיגוע - השני שבוצע במפקדת המטכ"ל בחודש האחרון.