טלטלה בצבא מצרים: 70 גנרלים הודחו

שר ההגנה החדש עבד אל-פתח סיסי הדיח 70 קצינים בכירים, בהם אנשי המועצה הצבאית העליונה. במקביל החליט סיסי למנות מועצה חדש, בכפוף לאישורו של הנשיא מורסי

מורסי וסיסי. מועצה חדשה (רויטרס)

גל ההדחות בצבא מצרים הולך ומסתעף: העיתון המצרי א-שורוק מדווח היום ששר ההגנה החדש, עבד אל-פתח סיסי, החליט להדיח מתפקידם 70 קצינים בדרגה המקבילה לגנרל, ובהם בכירי המועצה הצבאית ששלטה במדינה בתקופה שלאחר נפילת מובארק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן, החליט שר ההגנה המצרי למנות מועצה צבאית עליונה חדשה, בכפוף לאישורו של הנשיא מוחמד מורסי. בחודש שעבר הדיח מורסי את שר ההגנה הקודם מוחמד טנטאווי ואת הרמטכ"ל, סאמי ענאן, במהלך שהחליש את ההשפעה הפוליטית של הצבא לעומת השלטון הנבחר של האחים המוסלמים.

בסוף השבוע דווח שכוחות הביטחון במצרים החליטו להעלות את רמת הכוננות בתעלת סואץ, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל על כוונת ארגוני ג'יהאד לבצע פיגוע טרור נגד גורמים צבאיים לאורך התעלה. על פי הדיווח, בפורטל החדשות המצרי "מסראווי", המידע שהתקבל עוסק ב"פיגוע גדול" שמתוכנן נגד גורמי צבא מצריים.

גורם ביטחוני שצוטט בפורטל החדשות המצרי סיפר כי גורמי ג'יהאד בסיני נפגשו שלשום עם פעילי טרור ברצועת עזה, והחליטו לבצע פעולת טרור נגד חיילים מצרים המשרתים במשמר הגבול המצרי בבסיסים המוצבים לאורך תעלת סואץ. "לאור המידע שהתקבל, העלו השלטונות במצרים את רמת הכוננות בקרב כל היחידות המוצבות לאורך התעלה", דווח במצרים. גורמי ביטחון הביעו חשש כי פיגוע שכזה עלול להתרחש בשעות הלילה.