סוריה: פיגוע תופת במפקדת המטכ"ל בדמשק

פיצוץ עז נשמע בצהריים ברחבי הבירה. אנשי צבא סוריה החופשית לקחו אחריות לפיגוע, אותו הצליחו להוציא אל הפועל בלב ההנהגה הצבאית של אסד. הטלוויזיה הסורית דיווחה על ארבעה נפגעים ב"מעשה הטרור"

פיצוץ עז בדמשק (רויטרס)

פיגוע תופת אירע בשעות הצהריים במפקדת המטה הכללי של צבא סוריה בדמשק. כוחות צבא סוריה החופשית לקחו אחריות לביצוע לפיגוע, שבו על פי הדיווחים נפגעו ארבעה בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים מדמשק, הפיצוץ העז נשמע בכל רחבי הבירה. הטלוויזיה הסורית דיווחה כי מדובר במעשה טרור שגרם לפציעתם של ארבעה בני אדם. המורדים שנלחמים בכוחות אסד לקחו אחריות לביצוע הפיגוע - השני שבוצע במפקדת המטכ"ל בחודש האחרון.

בדיווחי סוכנויות הידיעות מוסרים שמדובר למעשה בשני פיצוצים שנגרמו ממכוניות תופת באיזור המטכ"ל הסורי,  בתמונות שמציגה הטלוויזיה הסורית ניתן לראות את המכוניות שהתפוצצו - מפוייחות.

אתמול טענו המורדים כי השתלטו בסוף השבוע על בסיס נ"מ במחוז דיר א-זור שבצפון-מזרח סוריה, וכי לקחו 16 חיילים בשבי. עוד דווח כי בוצעה השתלטות גם על גדוד הגנה אווירי בעיר אל-בוכמאל. המורדים טוענים כי לקחו בשבי 50 חיילים והרגו את מפקד הגדוד.

הנשק החדש של כוחות אסד - חביות דלק

במקביל, דיווח אתמול העיתון הבריטי "טלגרף" כי צבאו של אסד החל להשתמש בחביות עם דלק וחומרי נפץ שמושלכות ממסוקים של חיל האוויר, נגד כוחות המורדים.

"הפיצוץ שנגרם בהשלכת החביות האלה אינו דומה לשום נשק אחר", סיפר עד ראייה לעיתון על הנשק החדש. בנוסף, פעילי זכויות אדם במדינה דיווחו כי באזור דמשק ואידליב נהרגו אתמול 102 בני אדם בקרבות בין המורדים לכוחות הצבא.