"הנשק הסורי החדש: השלכת חביות דלק מהאוויר"

ה"טלגף" הבריטי מדווח כי צבא אסד הצטייד בחביות דלק, שאותן הוא מפיל מהאוויר על המורדים - ומפוצץ. במקביל, כוחות האופוזיציה טוענים שהשתלטו על בסיס נ"מ ולקחו בשבי עשרות חיילים. "אסד חייב להגיע להבנות כי הצורך לשינוי הוא הכרחי ודחוף", אמר שליח האו"ם החדש לסוריה

המורדים בסוריה, ארכיון (רויטרס)

האם צבא סוריה משכלל את אמצעיו? העיתון הבריטי "טלגרף" דיווח כי צבאו של אסד החל להשתמש בחביות עם דלק וחומרי נפץ שמושלכות ממסוקים של חיל האוויר, נגד כוחות המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפיצוץ שנגרם בהשלכת החביות האלה אינו דומה לשום נשק אחר", סיפר עד ראייה לעיתון על הנשק החדש. בנוסף, פעילי זכויות אדם במדינה דיווחו כי באזור דמשק ואידליב נהרגו היום 102 בני אדם.

מנגד, המורדים טענו כי הם השתלטו בסוף השבוע על בסיס נ"מ במחוז דיר א-זור שבצפון-מזרח סוריה, וכי לקחו 16 חיילים בשבי. עוד דווח כי בוצעה השתלטות גם על גדוד הגנה אווירי בעיר אל-בוכמאל. המורדים טוענים כי לקחו בשבי 50 חיילים והרגו את מפקד הגדוד.

"נשיא סוריה אסד חייב להגיע להבנות כי הצורך לשינוי הוא הכרחי ודחוף", אמר שליח האו"ם החדש לסוריה אל-אחדר אל-איבראהימי בריאיון לרשת "אל ערבייה". "הממשלה חייבת להיענות לדרישות העם הסורי אך מוקדם מדי לדבר על שליחת כוחות חוץ למדינה".