הצעה: 20 מיליון דולר עבור החבל שתלה את סדאם

איש עסקים כוויתי מנהל בימים אלו מגעים עם נציגי משרד הפנים העירקי, כדי לרכוש את החבל באמצעותו הוצג הרודן העירקי סדאם חוסיין להורג בתלייה, כך מדווחים כלי תקשורת ערביים. הבעיה: החבל כלל לא בחזקת משרד הפנים העירקי - והגיע לידיו של איש הדת השיעי מוקתדא א-סאדר

מה לא עושים בשביל פיסת היסטוריה: איש עסקים כוויתי הגיש למשרד הפנים העירקי הצעה על סך 20 מיליון דולרים בעבור חבל התלייה בו הוצא להורג הרודן סדאם חוסיין בשנת 2006, כך מדווחים כלי תקשורת ערביים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, ההצעה הועברה באמצעות מתווכים המנהלים את המגעים בעסקה בעבור איש העסקים הכוויתי, שזהותו לא נחשפה. "הוא מוכן לשלם כל סכום", אמרו נציגיו של איש העסקים. "העיקר שיוכל לשמור לעצמו את החבל".

אלא שנראה שאיש העסקים צפוי להיתקל בבעיה לא קטנה כדי להגשים את חלומו - גם אם הכסף לא מהווה כאן מכשול. על פי הדיווחים, החבל כלל לא נמצא ברשות משרד הפנים העירקי, אלא אצל מוקדתא א-סאדר, איש דת אסלאמי שיעי שהוביל במשך זמן את המאבק המזויין בכוחות האמריקניים בעירק. המתווכים מבקשים כעת למצוא את א-סאדר ולנהל עמו משא ומתן לרכישת החבל.

איש עסקים כוויתי אחר רכש בעבר חלקים מפסלו של סדאם חוסיין, שהופל על ידי החיילים האמריקניים בבירה בגדד, בתמונה הזכורה יותר מכל מהכיבוש האמריקני בעירק. אלא שעל פי הדיווחים, רכישת חלקי הפסל נעשתה בזמנו באמצעות מתווכים אמריקנים, ואיש העסקים הציב בלשכתו את ראשו של סדאם מהפסל.