המורדים תיעדו תקיפת בסיס חיל אוויר: "10 מסוקים קורקעו"

רשת "אל-ג'זירה" שידרה הבוקר תמונות בלעדיות של מה שנטען כמתקפה משולבת של המורדים על בסיס של חיל האוויר הסורי במחוז אידליב. בסרטון, שצולם על ידי המורדים, מתועדת התקיפה ותוצאותיה: "10 מסוקים מקורקעים", לטענת האופוזיציה. כך זה נראה

המורדים בסוריה ממשיכים לכוון גבוה: אחד הארגונים המנהלים את המאבק המזויין במשטר אסד הודיע הבוקר כי הצליח לקרקע 10 מסוקים של חיל האוויר הסורי במתקפה משולבת על שדה תעופה צבאי במחוז אידלב. רשת "אל-ג'זירה" שידרה תמונות בלעדיות המתעדות, לכאורה, את התקיפה ותוצאותיה - מסוקים פגועים על הקרקע.

תיעוד המתקפה על בסיס חיל האוויר הסורי מרשת "אל-ג'זירה":

 

בתמונות הבלעדיות של רשת הטלוויזיה הקטרית מתועד הירי הכבד שביצעו המורדים לעבר הבסיס, שעל פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים נחשב לבסיס חיל האוויר הגדול ביותר באזור אידליב. רשת "אל-ערבייה" דיווחה במקביל, כי כוחות המורדים צרים על הבסיס של הצבא הסורי - ומנהלים קרבות עם החיילים השוהים בו. "קולות ירי נשמעים מהבסיס", דווח.

אין זו הפעם הראשונה בה פוגעים המורדים בבסיס של חיל האוויר הסורי. בחודש יוני השנה פורסמו תמונות המתעדות השתלטות על בסיס של חיל האוויר בעיר חומס. בחודשים האחרונים דווח רבות גם על עריקתם של טייסי קרב סוריים - לירדן ולטורקיה.

שלשום פרסמו המורדים סרטון המתעד הפלתו של מסוק סורי בדמשק, לאחר פגיעה ישירה בו. גורמים רשמיים בבירה הסורית אישרו את הדיווחים, ולפיהם טייס המסוק נהרג. בסרטון מתועדות השניות הראשונות שאחרי הפגיעה בכלי הטייס, וצלילתו בוער אל הקרקע. סרטון נוסף שהועלה לרשת מתעד את הפגיעה מזווית אחרת.

הפלת המסוק הסורי בדמשק, השבוע:

הערב ישודר בטלוויזיה הסורית הראיון המלא עם הנשיא אסד, שקטעים ממנו שודרו הלילה. בריאיון אמר אסד כי יידרש עוד זמן להכרעת המערכה במדינה. לדבריו, המשטר משיג התקדמות באמצעות המהלכים שהוא מבצע, וכבר עתה ניתן להרגיש במגמת שיפור. "אנחנו בעיצומה של מלחמה אזורית ועולמית", אמר, "אז אין פלא שנדרש זמן רב על מנת להכריע אותה".

"אפשר לסכם את כל ההסבר הזה באמירה שאנחנו הולכים ומתקדמים. המצב טוב יותר באופן ממשי, אולם טרם הושגה הכרעה", הוסיף הנשיא הסורי. "דרוש לכך עוד זמן". דבריו של אסד סותרים, לכאורה, את הדיווחים שנפוצו בימים האחרונים על הסדר מדיני שבמסגרתו אמור הנשיא לפרוש מתפקידו - בד בבד עם הפסקת הלחימה בין כוחותיו לבין כוחות המורדים.