אסד: "פועלים להכרעה, המצב משתפר"

נשיא סוריה לא מתרשם מהדיווחים על הסדר שיוביל לפרישתו. בראיון לטלוויזיה הממלכתית אמר אסד כי המשטר משיג התקדמות באמצעות המהלכים שהוא מבצע. הוא הדגיש שייקח עוד זמן להכניע את המורדים ולסיים את הלחימה

על רקע עלייה תלולה במספר ההרוגים והפליטים במהלך המשבר בסוריה, העניק הנשיא בשאר אסד ריאיון מיוחד לטלוויזיה הסורית ובו הדגיש כי המצב במדינה השסועה משתפר. הריאיון המלא עם אסד ישודר מחר בערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקטע מתוך הריאיון אומר אסד כי יידרש עוד זמן להכרעת המערכה במדינה. לדבריו, המשטר משיג התקדמות באמצעות המהלכים שהוא מבצע, וכבר עתה ניתן להרגיש במגמת שיפור. "אנחנו בעיצומה של מלחמה אזורית ועולמית", אמר, "אז אין פלא שנדרש זמן רב על מנת להכריע אותה".

"אפשר לסכם את כל ההסבר הזה באמירה שאנחנו הולכים ומתקדמים. המצב טוב יותר באופן ממשי, אולם טרם הושגה הכרעה. דרוש לכך עוד זמן". דבריו של אסד סותרים, לכאורה, את הדיווחים שנפוצו בימים האחרונים על הסדר מדיני שבמסגרתו אמור הנשיא לפרוש מתפקידו - בד בבד עם הפסקת הלחימה בין כוחותיו לבין כוחות המורדים.

מורסי: "זמנו של משטר אסד עבר"

בריאיון ראשון לכלי תקשורת מערבי קרא אמש נשיא מצרים, מוחמד מורסי, לבנות בריתה של סוריה לסייע בהחלפת השלטון במדינה על מנת לעצור את שפיכות הדמים שגבתה את חייהם של אלפי בני אדם. מורסי הדגיש בדבריו כי על רוסיה וסין, מדינות שעד כה התנגדו להתערבות בינלאומית, לתמוך "באזרחי סוריה הפשוטים".

מורסי, שצפוי לבקר בתקופה הקרובה באירן ובסין, עשוי להעביר את המסר לראשי המדינות באשר לתמיכתם באסד. "זהו הזמן לעצור את שפיכות הדמים, להעניק לאזרחי סוריה את זכויותיהם והזמן של המשטר הזה, שהורג את אנשיו, להעלם מהאזור", הדגיש הנשיא המצרי.

"אין מקום לדבר על רפורמות, זהו הזמן לעשות שינוי", הצהיר הנשיא המצרי אך הדגיש כי הוא מתנגד בתוקף להתערבות צבאית חיצונית בסוריה.