קהיר: סורי איים לפוצץ את מטה הליגה הערבית - ונעצר

אזרח סורי המתגורר במצרים, ששמע בכלי התקשורת כי הוריו נהרגו בעימותים בסוריה, הגיע למטה הליגה הערבית בקהיר ואיים לפוצץ את המבנה במכונית תופת אם לא תתקבל החלטה נגד אסד. הוא נעצר, ובחיפוש ברכב התברר כי מדובר באיומי סרק

מטה הליגה הערבית בקהיר. איומי סרק (חדשות 2)

אזרח סורי המתגורר במצרים נעצר הלילה על ידי כוחות הביטחון בקהיר, בחשד שתכנן לפוצץ את מטה הליגה הערבית בבירה, כך מדווחת סוכנות הידיעות המצרית. זאת, לאחר שנודע לו כי הוריו המתגוררים בסוריה נהרגו במהלך הקרבות בין כוחות המורדים לצבא אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמו של החשוד לא פורסם בכלי התקשורת המצריים, אך על פי הדיווחים הוא נעצר בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במטה הביטחון הכללי בקהיר. "החשוד עצר את רכבו מול המבנה ואמר למאבטחים במקום כי מדובר במכונית תופת - אותה הוא יפוצץ אם הליגה הערבית לא תקבל החלטה נגד הנשיא אסד", דווח במצרים.

לאחר מעצרו של החשוד בוצעה בדיקה ברכבו והתברר כי מדובר באיומי סרק. הוא הועבר להמשך חקירת הרשויות במדינה.

בחודש נובמבר בשנה שעברה החליטה הליגה הערבית להשעות את חברותה של סוריה בארגון. מאז התקבלו גם שורה של החלטות בליגה להעביר את העניין הסורי לטיפול הקהילה הבינלאומית ולאו"ם, כמו גם להטיל סנקציות על סוריה. הנציג הסורי בליגה גינה את ההחלטה, ובנאום שנשא זמן קצר לאחר מכן הנשיא אסד הוא לגלג על ההחלטה ואמר כי "ניתן להוציא את סוריה מהליגה הערבית, אך לא ניתן להוציא את המהות הערבית מסוריה".