דיווח: ראש מודיעין חיל האוויר הסורי חוסל בלשכתו

רשת "אל ערבייה" דיווחה כי ג'מיל חסן, עלאווי במוצאו ואחד המקורבים ביותר לנשיא בשאר אסד, נרצח אתמול במשרדו על ידי אחד מאנשיו שחבר לשורות האופוזיציה. טרם התקבל אידור רשמי לדיווח

ג'מיל חסן. מה עלה בגורלו? (אל ערבייה)

בצל הדיווחים על הוצאות המוניות להורג של מתנגדי משטר אסד במהלך סוף השבוע האחרון, טוענים המורדים לעוד הישג משמעותי במלחמה נגד השלטון. רשת "אל-ערבייה" דיווחה כי ראש המודיעין של חיל האוויר הסורי חוסל אמש בלשכתו. במקביל, דיווחה היום סוכנות הידיעות AP כי סגן הנשיא פארוק א-שארע, שלאחרונה נפוצו שמועות על עריקתו, נראה לראשונה זה שבועות, ונועד עם משלחת אירנית במסגרת תפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיווח צוטטו גורמים באופוזיציה הסורית, שאמרו כי את ההתנקשות בג'מיל חסן ביצע אחד מאנשי לשכתו, שרצח אותו במשרדו בדמשק. לטענתם, הוא חבר לארגון מורדים העונה לשם "אחפאד אל-רסול".

חסן מילא את תפקידו מאז אשתקד והיה בן למיעוט העלאווי בסוריה - שאליו משתייך גם אסד עצמו. בעבר פיקד על כוחות הצבא בחבל דיר א-זור שבמזרח המדינה.

ב"צבא סוריה החופשית" האשימו כי חסן שימש, הלכה למעשה, הזרוע הביצועית של אסד עצמו במאבק באנשי האופוזיציה. בין היתר טענו שם כי הוא היה אחראי באופן אישי למעשי הרג המוניים באוכלוסייה האזרחית, שבוצעו גם על ידי כוחות חיל האוויר בראשותו.