עיתון בכווית: "אסד הסכים לסגת מהשלטון"

עיתון כווייתי מדווח מפי גורמים דיפלומטים ערבים בכירים כי נשיא סוריה בשאר אסד הסכים להעביר את השלטון מידיו, זאת לאחר שרוסיה, אירן וסין הביעו הסכמתם להעבירו זמנית לידי הצבא. שר ההסברה הסורי הכחיש: "חלומות של האופוזיציה". סוכנות הפליטים של האו"ם דיווחה הבוקר: יותר מ-200 אלף מתושבי סוריה נמלטו מהמדינה

הסכים לפרוש? הנשיא אסד (רויטרס)

התפתחות לא שגרתית או דיווח שווא? העיתון הכוויתי "א-ראי" ציטט גורמים דיפלומטים ערבים בכירים שטענו כי אירן, רוסיה וסין הסכימו למהלך במסגרתו נשיא סוריה בשאר אסד יעזוב את השלטון ויעביר אותו לתקופה זמנית לידי הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח מדינות אלה משוכנעות שהמשטר הסורי סיים כבר את תפקידו והמדינה לא תוכל להתקדם לולא אסד יעזוב. בעיתון נכתב כי הנשיא הסורי נתן מצדו את הסכמתו להעברת השלטון אך הדגיש כי הוא לא מוכן שהוא יעבור ל"טרוריסטים ואנרכיסטים". עוד צוין כי פעילים של צבא סוריה החופשית ישולבו בצבא וכן כי היא זכתה כבר להסכמה אמריקנית.

זמן קצר לאחר הדיווח, שר ההסברה הסורי אמר כי אין לו בסיס. "הדיווחים הזרים משקפים חלומות של האופוזיציה מחוץ לסוריה", ציין השר עמראן א-זועבי.

במקביל, העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון דיווח כי שליח האו"ם החדש לסוריה אל-אחדר איברהימי יציע בקרוב תכנית חדשה לפתרון המשבר בסוריה שלא תכלול את אסד. על פי אחד המקורות שצוטט בעיתון, ההצעה תועלה בישיבת מועצת הביטחון ב-30 באוגוסט וכן היא נדונה כבר עם חברי המועצה ומזכירות האו"ם.

הבוקר דיווחה סוכנות הפליטים של האו"ם כי יותר מ-200 אלף מתושבי סוריה נמלטו מהמדינה מאז תחילת ההתקוממות לפני כ-17 חודשים. במהלך הלילה חצו כ-2,200 פליטים את הגבול לירדן. אתמול נהרגו בקרבות ברחבי סוריה לפחות 220 בני אדם.