"הרשות הפלסטינית שוקלת לתבוע בכירים ישראלים ומתנחלים"

יועצו המשפטי של אבו-מאזן חשף בריאיון לסוכנות הידיעות "מעאן" כי הרשות שוקלת לתבוע בכירים ישראלים ומתנחלים בבתי דין מסביב לעולם, זאת כדי להוכיח שישראל מבצעת פשעים נגד העם הפלסטיני. עוד הדגיש: "המטרה היא להרגיז את המתנחלים"

שוקל לתבוע בכירים, אבו מאזן (רויטרס)

הרשות הפלסטינית שוקלת לתבוע בכירים ישראלים ומתנחלים שלטענתה מבצעים פשעים חמורים נגד העם הפלסטיני, כך אמר יועצו המשפטי של הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן בריאיון לסוכנות הידיעות "מעאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היועץ המשפטי חסן אל-חורי ציין כי ייתכן והרשות תתבע את הבכירים בבתי משפט ברחבי העולם וכן מסר שעדכון בנושא הועבר לקוורטט ולאו"ם, זאת כדי להדגיש את ההפרות שהתבצעו נגד העם הפלסטיני. לדבריו, הרשות נמנעה מלתבוע מתנחלים ובכירים בבתי דין בישראל זאת מחשש שישראל "תגן עליהם באמצעות הצדקות שווא להתנהגות שלהם".

הצעד בא כדי "להרגיז" את המתנחלים שמבצעים לטענתו פשעים: "תביעות כאלה ירתיעו אותם". הוא הוסיף כי הרשות אינה מדינה חברה באו"ם, ולכן אינה יכולה להגיש תביעות משפטיות נגד מנהיגי מדינה. "אם הרשות הפלסטינית תצליח להשיג מעמד של מדינה שאינה חברה בעצרת הכללית של האו"ם, יהיה לה קל יותר לתבוע בכירים ישראליים בבית הדין הפלילי הבינלאומי", סיכם אל-חורי.