צפו: כך חוסל קצין סורי בכיר ברכבו

בסוריה נמשך ההרג ההמוני. מאז החל העימות נהרגו כבר יותר מ-17 אלף בני אדם, כשאין שום סימן לסיום שפיכות הדמים. גם צבא סוריה וגם המורדים מגבירים את נפח האש – מבלי להשיג הכרעה. בינתיים, ממשיכים גם לזרום תיעודי הווידאו של חיסול בכירים במשטר הסורי. בתיעוד החדש נראה חיסול של קצין סורי ברכבו. כך זה נראה

סרטון נוסף שמעלה לרשת אחד הארגונים החמושים הנאבקים במשטר הסורי, מתעד פגיעה ישירה ברכב בו נסע, לטענת מבצעי הפיגוע, קצין סורי בכיר. בסרטון נראה רכבו עולה על מטען חבלה - מתפוצץ ונשרף כליל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם היום החולף היה עוד יום של קטל בסוריה, בו נהרגו יותר 100 בני אדם. שפיכות הדמים מזגזגת בין הערים השונות וכעת במוקד - פרברי חלב ודמשק, שתי הערים הגדולות. המורדים ליד חלב כבר מאלתרים מצעד ראווה עם "טנקי-שלל" של הצבא הסורי.

אלא שבקווי החזית, אם ניתן בכלל לסמן אותם במלחמת האזרחים הזאת, אין תזוזות גדולות: ההרג ההמוני אינו מוליך בינתיים לשבירת הקיפאון הצבאי. לא המורדים לא מסוגלים לטאטא את הצבא, ולא הצבא מסוגל לעקור אותם מהעמדות שתפסו. כפות המאזניים בערים ובפרברים נוטות פעם הנה ופעם הנה, ללא שתושג בשום מקום הכרעה יציבה.

וכך, בהיעדר תוצאה ברורה בשטח ובלא שהתערבות חיצונית באופק, גולשת סוריה כולה במדרון החלקלק של התפרקות, לפי מפתח עדתי ושבטי. מדינה ללא ממשל, שלטון שהפך למליציה ענקית ולא יותר, ומורדים מפוצלים לסיעות חמושות יריבות - ללא הנהגה אמיתית. אם יש עתיד בסוריה, אין לחזות אותו מבעד להשתוללות האכזרית המתרחשת שם עכשיו.