דיווח: חמינאי הורה להגביר את תקיפות הטרור במערב

לאחר שבישראל טוענים למעלה משנה כי אירן עומדת מאחורי מתקפות הטרור נגד ישראלים בעולם, היום מדווח הגארדיאן הבריטי כי המנהיג העליון חמינאי החליט להורות על הגברת אותן מתקפות. לפי הדיווח, חמינאי קיבל דוח מודיעיני לפיו המערב מנסה להפיל את אסד וכתגובה הורה לכוח העילית "קודס" להגביר את הפעילות מדינות המערב

החלטה אסטרטגית? חמינאי (AP)

המנהיג הרוחני העליון של אירן האייתולה עלי חמינאי הורה לכוח העילית של משמרות המהפכה המכונה "קודס" להגביר את מתקפות הטרור נגד המערב ובראשן מטרות "ציוניות", כך סיפרו גורמי מודיעין מערביים לגארדיאן הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, החלטתו של חמינאי התקבלה לאחר ישיבה דחופה של המועצה לביטחון לאומי באירן, בה דנו בכירי המשטר בהשלכות נפילתו של אסד. הדיון המיוחד שנוהל על ידי חמינאי עסק בדוח שהכינו גורמי מודיעין אירניים לפיו גורמים מערביים לוקחים חלק בניסיונות להפיל את אסד. כתגובה למהלכים אלו הורה חמינאי למפקדי משמרות המהפכה להגביר את הניסיונות לפגע במדינות המערב ובבני-בריתם.

גורמי מודיעין במערב סיפרו לגארדיאן כי ההמלצות של הדוח האירני כללו דרישה מפורשת "להראות לאמריקה, לציונים, לבריטניה, ערב הסעודית ולאחרים - היכן נמצאים הקווים האדומים בנושא הסורי".

בישראל טענו: אירן יוזמת את הפיגועים

בחודש פברואר האחרון אירעו שני פיגועים בהודו ובגיאורגיה נגד נציגיות ישראליות. יממה לאחר הפיגועים נכשל ניסיון פיגוע נוסף בבנגקוק שכוון גם הוא נגד גורמים ישראלים. בפיגוע מחוץ לשגרירות ישראל בניו דלהי נפצעה טל יהושע קורן, אשת שליח משרד הביטחון לניו-דלהי. בישראל העריכו כבר אז כי מדובר בניסיונות אירניים לנקום את חיסול מדעני הגרעין, חיסולים אשר אירן מייחסת לאנשי מוסד.

לפני כחודש התרחש פיגוע נגד תיירים ישראלים בבורגס בו נהרגו 5 ישראלים. מייד לאחריו האשים ראש הממשלה נתניהו את אירן ואת חיזבאללה בביצועו. בחיזבאללה לעומת זאת טענו אז כי אין לארגון כל קשר לביצוע הפיגוע.