צפו: הצלמת היפנית תיעדה את מותה בסוריה

הצלמת היפנית מיקה ימאמוטו נהרגה השבוע מירי צבאו של נשיא סוריה אסד בעיר חלב בזמן שסיקרה את פעילות המורדים. היום מפרסמת סוכנות הידיעות היפנית בה עבדה ימאמוטו, את התמונות האחרונות שצילמה, שניות לפני שנפתח הירי הקטלני לעברה. ימאמוטו נורתה בצווארה והובהלה לבית החולים - שם נקבע מותה. כך זה נראה

סוכנות הידיעות היפנית שחררה הבוקר לפרסום את תיעוד השניות האחרונות בחייה של העיתונאית מיקה ימאמוטו שנהרגה אתמול בעיר חלב שבסוריה. ימאמוטו נורתה בצווארה מטווח קצר, פונתה לבית חולים טורקי הסמוך לגבול - ושם נקבע מותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתונאית היפנית בת ה-45 הצטרפה לחוליית המורדים בעיר ותיעדה את פעולותיהם. בשלב מסוים של הסיקור החלו חילופי אש עזים בין כוחות הצבא של אסד למורדים. מיקה עוד הספיקה לתעד מספר שניות מתקרית הירי, אך אז נשמעו 4 יריות קטלניות שגרמו לנפילת המצלמה ולמעשה הביאו גם למותה.

"ראיתי מספר אנשים עם קסדות מתקרבים אלינו יותר ויותר", סיפר עיתונאי אחר ששהה עם ימאמוטו בדקות הגורליות. לדבריו, נאמניו של הנשיא הסורי עמדו במרחק של כ-20 מטרים מהעיתונאית היפנית לפני שפתחו בירי לעבר הקבוצה.

בתמונות נוספות שצילמה הסוכנות מספר שעות לפני התקרית, נראית הצלמת במצב טוב, כשהיא מסקרת באומץ את פעולותיהם של הפעילים. ימאמוטו אינה העיתונאית הראשונה שנהרגה בקרבות בסוריה - וכנראה שגם לא האחרונה, רק אתמול הודיעו המורדים כי שלושה עיתונאים זרים נוספים בעיר חלב נעדרים וכי קיים חשש ממשי לחייהם.