צפו: הטנק הסורי שהפך לנדנדה

כלי המלחמה של הצבא הסורי, שנותרו בעיירות שנכבשו על ידי כוחות המורדים, הופכים לאטרקציות על ידי התושבים. בימי החג מנסים לשמח את הילדים הסובלים ממראות וקולות התופת - וכך, בעיירה אחת הסמוכה לחומס, הפך טנק של הצבא הסורי לנדנדה. "רק בסוריה התושבים צוחקים על המוות", אומרים בעיירה. כך זה נראה

אזרחי סוריה הסובלים כבר כמעט שנה וחצי מהתופת הבלתי פוסקת במדינה, רוצים קצת שקט. בעלות בריתה של סוריה מנסות לגבש נוסחה להפסקת אש ולהתחיל דיאלוג בין הגורמים השונים במדינה, ובינתיים מנסים התושבים הקורסים תחת עול הקרבות להעביר לעולם מסרים של שלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיירה תלביסה, הסמוכה לעיר חומס, ניסו השבוע להעביר מסר שכזה. אחד הטנקים של הצבא הסורי, שנותר בעיירה לאחר שאנשי "צבא סוריה החופשית" הניסו את כוחותיו של אסד, הפך לנדנדה בה משתמשים תושבי העיירה להנאתם. בעוד עשרות מתושביה תועדו חוגגים על הטנק - אחרים ניצלו את האטרקציה על מנת להושיב עליה את ילדיהם ולנדנד אותם.

"רק בסוריה התושבים צוחקים על המוות", אמרו השבוע בעיירה. "אבל אנחנו מוכיחים כי ניתן להפוך את הטנק ממכונת הרג לנדנדה שתשמח את הילדים בימי החג". תושבים בעיירה הבהירו בשיחה עם רשת "אל-ערבייה" כי לא ייתנו לברבריות של משטר אסד להרוס להם את אווירת החג.

טורקיה: לא נקלוט יותר מ-100 אלף פליטים

אך בינתיים האסונות ממשיכים לפקוד את התושבים הנצורים. לפחות 24 בני אדם נהרגו ביממה החולפת מאש הצבא הסורי, מרביתם ב"בירת המחאה" דרעא. בין ההרוגים, לטענת כלי התקשורת המזוהים עם המוחים - גם ארבעה בני משפחה אחת.

המשבר ההומניטרי מחריף אף הוא. שר החוץ הטורקי אהמט דאבוטולו הבהיר היום כי למדינתו יהיה גבול בכל הנוגע לקליטת הפליטים הסורים הנמלטים ממלחמת האזרחים במולדתם דרך הגבול המשותף, והדגיש כי טורקיה לא תקלוט יותר מ-100 אלף פליטים. הוא שב וטען כי יש להקים אזור חיץ לאורך הגבול, בו ישוכנו רבבות הפליטים הסורים.