משרד החוץ הסורי: "פארוק א-שרע לא ערק לירדן"

לאחר שהמורדים במדינה הודיע כו סגנו של הנשיא הסורי נמלט לירדן - פירסם היום דובר משרד החוץ הסורי, ג'מאל מוקדסי, הודעה המכחישה באופן גורף את הדיווחים. "מדובר בשקרים המופצים על ידי התקשורת", ציין הדובר

פארוק א-שרע, סגן הנשיא לשעבר (חדשות 2)

שעות לאחר הדיווחים על דבר עריקתו של סגנו של אסד, פארוק א-שרע, לירדן - פרסם דובר משרד החוץ הסורי, ג'מאל מוקדסי, הודעה בעמוד הפייסבוק שלו המכחישה מכל וכל את דיווחי האופוזיציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"א-שרע מעולם לא חשב אפילו לעזוב את סוריה", ציטטה הטלוויזיה הסורית הודעה מטעם משרדו של סגן הנשיא הסורי. 

ההכחשות האלה מגיעות בתגובה לפרסומים הבוקר של "צבא סוריה החופשי" לפיהם סייעו אנשיהם לא-שרע ומשפחתו לערוק לירדן. סגנו של אסד עצמו לא הגיב עדיין לשמועות העוסקות בדבר עריקתו, וממשרדו נמסר כי הוא "עובד כרגיל". 

מוקדם יותר דווח: "א-שרע ברח מסוריה; נמצא בירדן"

דובר מטעם המורדים, לואי אל-מיקדד, סיפר בריאיון לתחנת הטלוויזיה "אל-ערביה": "יחד עם א-שרע ערקו עוד שני בכירים בצבא הסורי. הוא נעלם ליומיים אבל הוא יתראיין ברגע שיגיע למקום מבטחים בירדן". הדובר הוסיף כי משטרו של בשאר אסד רקם תכנית לפיה א-שרע ייעלם, ותכנן להאשים את המורדים ברציחתו.

א-שרע, שהיה מקורב גם לאביו של נשיא סוריה, משמש כסגן הנשיא מאז שנת 2006. קודם לכן שימש במשך כעשרים שנה כשר החוץ בממשלתו של חאפז אל-אסד.

בתגובה להודעת המורדים אמרו גורמים רשמיים במשטר אסד כי מדובר בהודעה כוזבת. "המורדים ממשיכים במתקפה התקשורתית שלהם עלינו, א-שרע נמצא בדמשק", הוסיפו.