סוריה הושעתה מארגון המדינות לשיתוף פעולה איסלאמי

עוד מפלה דיפלומטית לאסד: ארגון המדינות לשיתוף פעולה איסלאמי החליט להשעות את סוריה משורותיו. מתוך 54 מדינות הארגון רק אירן התנגדה להשעייה. במקביל, אמר מזכ"ל הארגון כי הוא לא רואה התערבות צבאית זרה בסוריה

מושעה. הנשיא אסד, ארכיון (רויטרס)

ארגון המדינות לשיתוף פעולה איסלאמי השעה את סוריה משורותיו, כך הוחלט בפסגת ראשי מדינות הארגון שנערכת במכה שבסעודיה. בהחלטת ההשעייה נכתב כי היא מתבצעת בגלל הדיכוי האלים של הנשיא אסד את המרד נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוועידה מחליטה להשעות את הרפובליקה הערבית של סוריה מהארגון ומכל הארגונים הקשורים אליו ומכל מוסדותיו", נכתב בהצהרת הסיום של הוועידה. אירן הייתה המדינה היחידה שהתנגדה להשעיה.

סעודיה, המארחת, הובילה את המאמצים לבודד את סוריה ואף תומכת בקריאות לחמש את המורדים בסוריה. למרות זאת, מזכ"ל הארגון אקמלדין איהדנולו הטורקי אמר כי הוא "אינו רואה תמיכה בהתערבות צבאית חיצונית בסוריה".

"ההחלטה להשעות את סוריה מהווה מסר לקהילה הבינלאומית, שהקהילה האסלאמית כולה עומדת מאחורי פיתרון של שלום ואינה מעוניינת בהמשך שפיכות הדמים", הוסיף המזכ"ל בתחילת הוועידה ניסה מלך סעודיה לשכנע את נשיא אירן לתמוך בהצעת ההשעייה, אך אירן עמדה בסירובה.