דאע"ש: הפלנו מטוס ושבינו טייס ירדני

ארגון הטרור פרסם באתרים ג'יהאדיסטים תמונה של הטייס השבוי, שמטוסו הופל לאחר שנפגע מטיל נ"מ מעל שטח סוריה. צבא ירדן אישר כי מדובר בטייס שלו והבהיר: "דאעש ותומכיו אחראים לבטיחותו וחייו"

הופל באמצעות טיל נ"מ

לראשונה מאז החלו תקיפות הקואליציה הבינלאומית נגד דאע"ש, הצליח ארגון הטרור להפיל את אחד ממטוסי הקרב שמשתתפים במבצע. בתמונות שפרסם הארגון באתרים ג'יהאדיסטים נראה הטייס, מחיל האוויר של ירדן, מוחזק בידי אנשי דאע"ש. ירדן אישרה כי מדובר בטייס שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצבא הירדני אישר כי אחד מטייסיו הופל במהלך השתתפותו בתקיפות הקואליציה ונפל בשבי דאע"ש: "ירדן רואה בארגון ותומכיו אחראים לבטיחותו וחייו של הטייס".

גם ארגון המעקב לזכויות אדם בסוריה התייחס לדיווחים והודיע כי "אישרנו את הדיווחים שלפיהם ארגון המדינה האסלאמית לקח בשבי טייס ערבי לא סורי, לאחר שהפילו את מטוסו באמצעות טיל נגד מטוסים בסמוך לעיר א-רקה".

השבוי בידי לוחמי הג'יהאד

סניף דאע"ש בא-רקה פרסם תמונות באתרים ג'יהאדיסטים, שבהם נראים הלוחמים מחזיקים בטייס השבוי. על פי הכיתוב באתרים אלו, הטייס הינו ממוצא ירדני ושמו מואז יוסף אל קססבה‎. בני משפחתו של הטייס אישרו כי מטוסו הופל.

הקואליציה נגד ארגון דאע"ש בראשות ארה"ב ביצעה מאות תקיפות נגד עמדות הארגון בשלושת החודשים האחרונים. ירדן, ערב הסעודית, בחריין ואיחוד האמירויות הצטרפו באופן רשמי לתקיפות, בעוד קטאר מעניקה סיוע לוגיסטי למערכה.

השתלטות על בסיס סורי, ארכיון (טוויטר)

בחודש אוגוסט האחרון דווח כי לוחמי דאע"ש השתלטו על בסיס חיל האוויר הסורי טאבקה השוכן בצפון מזרח המדינה. לאחר מספר ניסיונות כושלים לפרוץ את המתקן בימים האחרונים, הצליחו אנשי ארגון הטרור להסתער על הבסיס.

שדה התעופה הוא מקום מושבם של מספר מטוסי קרב, מסוקים, טנקים, ארטילריה ותחמושת, והוא ממוקם במרחק של כ-45 קילומטרים ממעוזם של המוסלמים הקיצוניים בעיר ראקה. הקרב על שדה התעופה הביא למותם של יותר מ-340 מחבלים מארגון דאעש ולפציעה של עוד מאות.