על מה שוחחו אחמדינג'אד ומורסי?

על רקע הדיווחים בשבועות האחרונים על התחממות היחסים בין טהרן לקהיר, פגישה של נשיא אירן עם נשיא מצרים החדש במכה משכה את מירב תשומת הלב. השניים התנשקו, לחצו ידיים ואף החליפו דברים ביניהם. צפו

חיבוקים ונשיקות (חדשות 2)

במכה נמשכת הוועידה האסלאמית בהשתתפות עשרות ראשי מדינות, אך את מירב תשומת הלב מושכים שני מנהיגים: נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד, שקיבל הזמנה מיוחדת מעבדאללה מלך סעודיה ונשיא מצרים מוחמד מורסי, שזכה לקבלת פנים חמה על ידי באי הוועידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על רקע הדיווחים בשבועות האחרונים על התחממות ביחסים בין אירן למצרים, והזמנתו של מורסי לביקור בטהרן, התמקדו המצלמות בפגישה הקצרה והמעניינת שנרשמה בין אחמדינג'אד למורסי. השניים צולמו מחליפים נשיקות, לוחצים ידיים ומשוחחים בקצרה. בשעות האחרונות עיקר העיסוק הוא סביב תוכן השיחה בין השניים.

קבלת הפנים למורסי צולמה ארוכות, כמו גם לחיצת היד החמה עם המלך עבדאללה. אחמדינג'אד, שעמד לא הרחק משם, נראה מתוח מאוד כממתין לפגישה, וניכר כי במאי הטלוויזיה הסעודית בעצמו חשש ממה שעלול לקרות בפגישה בין השניים. לשם כך, עבר כ"דרך אגב" לצלם תמונות אחרות מקבלת הפנים - וכשראה שאחמדינג'אד ומורסי מקבלים זה את זה בחום, מיהר לשוב אליהם: הם תועדו מתחבקים, מחוייכים, מחליפים נשיקות ולוחצים ידיים. עם זאת, תוכן השיחה לא נקלט במצלמות.

צפו בפגישה בין המנהיגים, בקבלת הפנים של מורסי (בשניות האחרונות של הסרטון):

פגישה מעניינת נוספת שנערכה בשולי הוועידה במכה הייתה בין המארח עבדאללה מלך סעודיה, לבין נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד. המתיחות בין שתי המדינות הגיעה בשנה החולפת לשיאה, ברקע אירועי "האביב הערבי" והניסיונות של גוש המדינות הסוניות במזרח התיכון לבלום את ניסיון ההתפשטות של אירן בהשתלטות ובהפצת השיעה.

בנאום הפתיחה בכינוס, שב מלך סעודיה וגינה את המשך שפיכות הדמים בסוריה. הוא האשים את הממשל הסורי באחריות למעשים, וקרא להפסקת אש מיידית במדינה.