המורדים הציגו את הטייס השבוי

לאחר ההישג של הפלת מטוס חיל האוויר הסורי, מציגים המורדים את הטייס השבוי ומבטיחים: "נתייחס אליו לפי הערכים של הדת שלנו ולפי הנחיות אמנת ז'נבה לטיפול באסירי מלחמה". אבל במקביל, עולים סרטונים ברשת שמראים התעללות של המורדים באנשי שאביחה

מטוס של חה"א הסורי, ארכיון (רויטרס)

המורדים בסוריה פרסמו סרטון בו נראה אדם שמוצג כטייס של חיל האוויר הסורי שהופל אתמול בצפון מזרח המדינה. הם אומרים כי הם חטפו אותו כשצנח ממטוסו, לאחר שנורה אליו טיל נגד מטוסים שהגיע לידי המורדים. המטוס עצמו התרסק, והפלת המטוס נחשבת הישג גדול למורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו נתייחס אל האסיר שברשותנו לפי מה שדורשת מאיתנו הדת שלנו, לפי הערכים שלנו ולפי ההנחיות של אמנת ז'נבה לטיפול בשבויי מלחמה", אמר אחד המורדים בסרטון שהזדהה כקפטן אבו לאית. מוקדם יותר אתמול פורסם סרטון בו נראה מטוס קרב עולה בלהבות לאחר שנורה באש נ"מ. חיל האוויר הסורי מסר כי מדובר בתקלה טכנית במטוס שהיה במשימת סיור שגרתית.

במקביל, הופיעו באתר יו-טיוב סרטונים מטרידים שמראים התעללות לכאורה של המורדים באויביהם. באחד הסרטונים נראות גופות מושלכות מגג של סניף דואר למול המון משולהב שצועק קריאות בגנות השאביחה, המשטרה החשאית של שלטון אסד. בסרטון אחר נראה צעיר מכוון סכין לגרונו של איש שאביחה ומוציא אותו להורג אל מול המצלמה.