צפו: מטוס קרב סורי מדגם מיג-23 התרסק במזרח המדינה

דיווחים סותרים מגיעים בשעות האחרונות מסוריה: בעוד שהמורדים טוענים שהם הצליחו להפיל מטוס קרב, הטלוויזיה הממלכתית מדווחת שהוא התרסק במהלך משימת אימונים שגרתית וכעת נערכים אחריו חיפושים. במקביל, הודיעה ראש ארגון הרווחה של האו"ם על כוונתה להגיע למדינה

הטלוויזיה הסורית אישרה בשעות הצהריים, כי מטוס קרב מדגם מיג-23 התרסק במזרח המדינה. ההודעה הגיעה בעקבות דיווחים מצד כוחות המורדים שטענו כי הפילו את המטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, הערוץ הממלכתי הסורי הכחיש כי מדובר בפעולה מוצלחת של המורדים, והבהיר כי מדובר בהתרסקות עקב "תקלה טכנית במהלך משימת אימונים רגילה". בהמשך לכך, סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" מדווחת שטייס המטוס הספיק לחלץ את עצמו בעזרת כיסא המפלט מהמטוס הבוער - וכוחות הצבא הסורי עורכים אחריו חיפושים.

במקביל להתרסקות המטוס, הודיעה ראש ארגון הרווחה של האו"ם על כוונתה להגיע למדינה. "עלינו למצוא, יחד עם הממשל, דרך דרך להעביר סיוע לאזרחים הרבים שכלואים בשטחי הקרבות", אמרה ואלרי איימוס, שתסייר גם במחנות הפליטים שממשיכים לקלוט עשרות אלפי פליטים סורים בלבנון ובטורקיה. על פי נתונים לא רשמיים, 150 אלף פליטים עזבו את סוריה במהלך 17 חודשי הקרבות במדינה. 

על אף שהקרבות בסוריה לא נפסקו, סוכנות הידיעות בטהרן מוסרת ששלטונו של אסד הביע נכונות לקדם לשיח עם המורדים כדי לסיים את מלחמת האזרחים במדינה. "אסד רוצה להגיע לשולחן המו"מ, אבל המורדים הם אלו שמסרבים", אמר שגריר סוריה באירן.