המורדים בסוריה: לאכוף אזור אסור לטיסה

הקרבות העזים בין אנשי האופוזיציה לבין כוחות צבא אסד המשיכו גם הלילה בעיר חלב שבצפון סוריה. המורדים דיווחו כי כוחותיהם מנסים להדוף טנקים סורים שכונת סלאח א-דין בעיר. במקביל הפציר ראש המועצה הלאומית הסורית בקהילה הבינלאומית לכפות אזור אסור לטיסה בסוריה, ולהקים אזורי ביטחון סמוך לגבולות עם טורקיה וירדן

תיאסר טיסתם? מסוק קרב MI25, ארכיון (רויטרס)

ראש המועצה הלאומית הסורית שב וקרא הלילה לקהילה הבינלאומית להחיל אזור אסור לטיסה בסוריה ולהקים אזורי ביטחון סמוך לגבולות עם ירדן וטורקיה, שיאובטחו על ידי כוחות זרים. הוא אמר את הדברים לכתבים באיסטנבול, כיממה לאחר ביקורה של שרת החוץ האמריקנית הילרי קלינטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי ראש המועצה סידה, על ארה"ב להבין שהיעדר אזור אסור לטיסה מעכב ומסכן את פעולות המורדים. אמש נפגשה באיסטנבול שרת החוץ האמריקנית הילרי קלינטון עם שר החוץ הטורקי אחמד דאבוטולו. קלינטון אמרה כי וושינגטון ואנקרה דנות בהרחבת התוכניות המבצעיות בסוריה, ובכלל זה גם על אכיפת אזור אסור לטיסה.

"ישנם אזורים שהצלחנו לשחרר", אמר סידה לסוכנות הידיעות רויטרס, "אך הבעיה היא כלי הטיס וההפצצות הארטילריות, שגורמות להרס ולהרג רב". לדבריו, הקמת אזורי ביטחון לאורך הגבול עם ירדן ועם טורקיה "היא צעד חיוני שיבהיר למשטר אסד כי כוחו הולך ופוחת".

קרבות עזים בחלב ובדמשק

בעיר חלב שבצפון המדינה המשיכו גם הלילה קרבות עזים בין כוחות המורדים לבין אנשי הצבא. לדברי אחד ממפקדי המורדים בעיר, 150 מאנשיו מנסים להדוף מתקפת טנקים בשכונת סלאח א-דין בעיר, אך הם סובלים ממחסור בתחמושת. גם בפרבר בצפון הבירה דמשק נמשכת האש: לפחות 20 בני אדם נהרגו בניסיונות של צבא סוריה להשתלט מחדש על אזורים שנכבשו על ידי המורדים.

בשבועות האחרונים הגדילו המורדים את תחומי השליטה שלהם סמוך לגבול עם טורקיה, מאז החל הצבא הסורי לרכז כוחות גדולים סביב העיר חלב. מורדים שהצליחו להשתלט על מספר שכונות בעיר לפני כשלושה שבועות נאבקים כעת לשמור על עמדותיהם נגד כוחות אסד, המגובים במטוסי ומסוקי קרב ובטנקים. בסוריה נהרגו אתמול לפחות 80 בני אדם.