דיווחים בסוריה: "אסד משתמש בנשק כימי"

גורמים המזוהים עם המורדים מדווחים כי כלי טייס סוריים משתמשים בנשק כימי בעיר רסתן שבמחוז חומס. סרטוני וידאו קשים לצפייה שהועלו לרשת מחזקים, לטענת המורדים, טענה זו. לדיווחים אלו לא ניתן אישור מכל גורם אחר. גורמי מודיעין אמריקניים: "אל-קעידה" מתבסס ומתחזק בסוריה

הגופות ממשיכות להיערם בסוריה. ארכיון (חדשות 2)

האם אסד החל להשתמש ב"נשק יום הדין" נגד המתקוממים? כלי תקשורת המזוהים עם המורדים בסוריה מדווחים כי כלי טייס של חיל האוויר הסורי תוקפים שכונות מגורים בנשק כימי בעיר רסתן שמחוז חומס במערב סוריה.

לחלק מהדיווחים מצורפים קטעי וידאו קשים לצפייה, המתעדים גופות ילדים ואזרחים, שלטענת המורדים נפגעו מנשק כימי. עם זאת, בשלב זה לא קיימים דיווחים נוספים או אישור רשמי מכל גורם אחר לדיווחים אלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, שבו הלילה והזהירו גורמי מודיעין אמריקניים מפני התבססותו של ארגון "אל-קעידה" בסוריה. על פי הדיווחים בארצות הברית, הקים ארגון הטרור העולמי רשת שלמה ומאורגנת של פעילים, המתבססת בערים שונות ברחבי סוריה.

סוכנות הידיעות AP דיווחה כי אנשי מודיעין אמריקניים פועלים בסוריה, והם אלו שדיווחו כי מאות פעילים המזוהים עם "אל-קעידה" נלחמים בכוחות הצבא של אסד וכי מספרם רק הולך וגדל.