חילופי אש פרצו בין ירדן וסוריה

הצבאות הממלכתיים של ירדן וסוריה החליפו ביניהם אש בגבול המשותף בין המדינות. מקור באופוזיציה הסורית טוען: החיילים הסורים ירו על פליטים שניסו לחצות את הגבול, הירדנים השיבו אש. מקור בצבא ירדן אישר את חילופי האש ואמר כי אין נפגעים ירדנים בתקרית

הצבא הסורי, ארכיון (חדשות 2)

חילופי אש פרצו הלילה בין חיילים סורים וירדנים בגבול המשותף בין המדינות. האירוע התרחש במקום שמהווה נקודה בה חוצים פליטים סורים את הגבול לירדן, והחלו כנראה שאנשי צבא אסד החלו לירות לעבר פליטים שניסו להימלט לירדן, כך אמר פעיל אופוזיציה סורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מקור בצבא ירדן אישר את הדיווח ואמר כי אכן פרצה לחימה בין הצדדים באזור שעב-טורה. הוא אמר כי אין נפגעים ירדנים מחילופי האש. "הצד הסורי ירה עלינו מהצד השני של הגבול ואנחנו השבנו אש. איש לא נפגע בצד הירדני של הגבול", אמר המקור.

האירועים בסוריה משפיעים מאוד על ממלכת ירדן. כמה עשרות אלפי פליטים נמלטו דרך הגבול המשותף מסוריה לירדן, והם מכבידים מאוד על כלכלתה ומהווים עול דמוגרפי, במיוחד בהתחשב בכך שירדן קלטה למעלה מחצי מיליון פליטים עירקים מאז הפלישה למדינה ב-2003. מלך ירדן עצמו התנער מהנשיא אסד ואמר כי עליו להתפטר. רק השבוע נתנה ירדן מקלט לראש ממשלת סוריה שערק לכוחות המורדים.