"מצרים לחמאס: הסגירו בכירים סלפים"

העיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון מדווח כי הרשויות במצרים דורשות מחמאס להסגיר לידיהן שלושה פעילים בארגון הסלפי בארגון "צבא האיסלאם" בחשד למעורבות בפיגוע בגבול ישראל-מצרים. במקביל, במסגרת המבצע לטיהור סיני, הרגו כוחות הצבא המצרי כבר 60 מחבלים

לאחר שהרשויות בקהיר העלו בחקירת הפיגוע בגבול ישראל-מצרים כי אחד המחבלים שנהרגו היה פעיל בארגון הסלפי, דורשים כעת במצרים מחמאס להסגיר לידיה שלושה בכירים בארגון "צבא האיסלאם", כך דווח הבוקר בעיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

החשד במצרים הוא שמנהיג הארגון מומתז דורמוש ועוד שני בכירים היו מעורבים במתקפת הטרור במהלכה נהרגו 16 מצרים מירי המחבלים. לאחר שרצחו את המצרים, המחבלים חדרו לישראל בנגמ"ש שגנבו מידיהם.

עם זאת, בחמאס כפי הנראה לא נענו עדיין לבקשת מצרים, זאת כי הם טוענים שאם הייתה מעורבות של הארגון, היא לא הייתה מאורגנת אלא פרטית. במקביל, הצבא המצרי ממשיך להיאבק בטרור בסיני ועל פי הדיווחים הספיק להרוג עד כה 60 מחבלים.

"הצבא המצרי החל להרוס מנהרות"

כוחות צבא פתחו אתמול במבצע הריסת וסגירת מנהרות באזור רפיח ואל-עריש, לצד המשך תגבור כוחות באזור, כך דיווחו כלי תקשורת במצרים וברשות הפלסטינית. על פי הדיווחים, במבצע נוטלים חלק משוריינים מצריים ונגמ"שים. בנוסף, מיועדים הכוחות גם להמשך רדיפת קני המחבלים בחצי האי.

על פי גורמי ביטחון מצריים, החלה הריסת המנהרות הרחוקות משכונות המגורים ברפיח. כמו כן, נסגרו כמה מנהרות באזור שמובילות מרפיח המצרית לרפיח שבעזה. "גם תושבי האזור סייעו בחסימת המנהרות העוברות בבתיהם ובסגירתן", דווח במצרים.