דיווחים: "הצבא המצרי החל להרוס מנהרות"

משוריינים וחיילים מצרים החלו בשעות הצהריים להרוס מנהרות ברפיח ובאל-עריש, כך מדווחים כלי תקשורת במדינה וכלי תקשורת פלסטיניים. על פי הדיווחים, הפעילות מבוצעת בשיתוף תושבי האזור. המודיעין המצרי דורש מחמאס: הסגירו שלושה פעילים במעורבות בפיגוע בסיני

הצבא המצרי פועל באל-עריש, היום (רויטרס)

נמשך המבצע הביטחוני של צבא מצרים בחצי האי סיני: כוחות הצבא פתחו בצהריים במבצע הריסת וסגירת מנהרות באזור רפיח ואל-עריש, לצד המשך תגבור כוחות באזור, כך מדווחים כלי תקשורת במצרים וברשות הפלסטינית. על פי הדיווחים, במבצע נוטלים חלק משוריינים מצריים ונגמ"שים. בנוסף, מיועדים הכוחות גם להמשך רדיפת קני המחבלים בחצי האי.

על פי גורמי ביטחון מצריים, החלה הריסת המנהרות הרחוקות משכונות המגורים ברפיח. כמו כן, נסגרו כמה מנהרות באזור שמובילות מרפיח המצרית לרפיח שבעזה. "גם תושבי האזור סייעו בחסימת המנהרות העוברות בבתיהם ובסגירתן", דווח במצרים.

הדיווחים הללו מצטרפים לדיווחים שפורסמו מוקדם יותר, על פתיחת יומו השני של המבצע הצבאי בסיני. הפעילות החלה הבוקר, אך בשלב זה לא נמסרו פרטים נוספים והאם בוצעו מעצרים בפעילות.

"המודיעין המצרי דורש לחקירה 3 פעילי חמאס"

זמן קצר לאחר מכן דווח על תקרית ירי נוספת בתחנת משטרה באל-עריש. על פי הדיווחים, אלמונים חמושים פתחו באש לעבר השוטרים - ואלו השיבו. חוליית המחבלים נמלטה מהמקום, מבלי שדווח על נפגעים.

במקביל, דיווחו היום כלי תקשורת פלסטיניים מפי מקור ביטחוני מצרי, כי המודיעין בקהיר העביר לראש ממשלת חמאס בעזה אסמאעיל הנייה בקשה רשמית להסגיר באופן מידי לידי מצרים שלושה פעילים בזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם". השלושה, על פי הדיווחים, מעורבים בתעשיית הברחת הנשק בסיני. "מדובר בפעילים המוכרים בגין מעורבותם בנעשה במנהרות", דווח. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת