יומו השני של המבצע בסיני: "משוריינים באל-עריש"

כלי תקשורת מצריים מדווחים כי משעות הלילה המוקדמות פועלים נגמ"שים ומשוריינים באל-עריש, שייח' זוויד וברפיח נגד קני המחבלים בחצי האי. בשלב זה לא מדווח על נפגעים או עצורים. עיסוק נרחב בדמותו של מוחמד שחאתה, "איש הצללים" שמונה אמש לראש המודיעין המצרי

יומו השני של מבצע טיהור קני הטרור בסיני יצא לפנות בוקר, בפעילות של נגמ"שים ומשוריינים מצריים באזור שייח א-זוויד, אל-עריש ורפיח. על פי הדיווחים בכלי התקשורת המצריים, הפעילות נמשכת גם הבוקר - אך בשלב זה לא נמסרו פרטים נוספים והאם בוצעו מעצרים בפעילות.

זמן קצר לאחר מכן דווח על תקרית ירי נוספת בתחנת משטרה באל-עריש. על פי הדיווחים, אלמונים חמושים פתחו באש לעבר השוטרים - ואלו השיבו. חוליית המחבלים נמלטה מהמקום, מבלי שדווח על נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקשורת הערבית עוסקים היום בהרחבה בדמות הצללים של ראש המודיעין החדש, מוחמד ראפת שחאתה, שמונה במקומו של מוראד מוואפי שהודח אמש. שחאתה, שהיה סגנו של מוואפי, נחשב לדמות מוערכת מאוד במערכות הביטחון והמודיעין בישראל ובמצרים, ושירת בשורה של תפקידים בכירים במנגנונים בעבר, גם בתקופתו של הנשיא המודח מובארק.

אות הוקרה מאבו מאזן

בין תפקידיו, סייע שחאתה רבות גם במגעים בין ישראל לרשות הפלסטינית, בהשלמת עסקת שליט ובעסקה שהביאה לסיום שביתת הרעב של האסירים בבתי הכלא בישראל, בחודש מאי השנה. על פועלו אף זכה באות הוקרה אישי מיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

בישראל תמונתו תיזכר לעד כ"איש עם החולצה הכחולה ומשקפי השמש", שקיבל לידיו את גלעד שליט מהרכב שהוביל אותו לגבול ישראל-מצרים, אחרי חמש שנים בשבי החמאס. הוא תועד מוביל את גלעד בידו, כשלצדו השני של החייל החטוף עומד רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי.