בעקבות הפיגוע: מורסי פיטר את ראש המודיעין הכללי

לאחר המתקפה הלילית, צעדים נוספים של הממשל המצרי בעקבות הפיגוע הקטלני בסיני. נשיא מצרים מוחמד מורסי הודיע הערב שהוא מפטר את ראש המודיעין הכללי ואת מושל צפון סיני מתפקידיהם. במקביל, נעצר אזרח קנדי בחשד למעורבות בפיגוע

דרמה במצרים: הנשיא מוחמד מורסי הודיע במפתיע על פיטוריו של ראש המודיעין הכללי המצרי, בעקבות הפיגוע הקטלני שגבה את חייהם של 16 שוטרים מצריים וכוון גם לעבר ישראל. מורסי פיטר גם את מושל צפון סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, כלי תקשורת פלסטינים ומצריים מדווחים כי אדם בעל אזרחות קנדית נעצר היום על ידי כוחות הביטחון המצריים בסיני, בחשד שהיה מעורב בפיגוע. על פי הדיווח, מעצרו של החשוד, המכונה בתקשורת המצרית "בייבי אדוארד", בוצע במהלך סיור של כוח ביטחון מצרי בחצי האי. "במהלך בדיקתו התברר שהוא נכנס למדינה בבוקר יום ראשון 5 באוגוסט - אותו היום בו התבצע פיגוע", כך דווח. "כמו כן התברר שהחשוד הוא סטודנט באחת מהאוניברסיטאות בקנדה".

עוד דווח כי באמתחתו של החשוד נמצאה תעודת זהות מצרית הנושאת את השם אחמד עבד אלחאלק, לצד מצלמה דיגיטלית ובה תמונות של משוריינים של הצבא המצרי.

קצין מצרי בכיר צוטט בכלי התקשורת באומרו כי המצלמה ותעודת הזהות הם שעוררו את החשד של מנגנוני הביטחון שעצרו אותו במהלך פטרול, בחשד שהוא מעורב באירוע התופת. הבכיר הוסיף שהקנדי הועבר לחקירה, בה הוא אמור להסביר את פשר התמונות שצולמו.

מתקפה של הצבא המצרי בסיני 

שקט מתוח היום בסיני, לאחר התקיפה הלילית של חיל האוויר המצרי, במהלכה נהרגו עשרות טרוריסטים. שעות לאחר הפעילות הצבאית הנרחבת הדגיש גורם מצרי: "קיבלנו את אישור ישראל לפני השימוש במסוקים".

הגורם המצרי, שמצוטט בכלי תקשורת במדינה, הבהיר כי בקהיר קיבלו את אישורה של ישראל לעשות שימוש במסוקי קרב וכלי רכב צבאיים בסיני, בטרם יצא לפועל המבצע בסיני. לדברי המקור, האישור הישראלי בא כחלק מתיאום ביטחוני בין המדינות - ובמסגרת מחויבותה של מצרים להסכמי קמפ דיוויד.

בישראל מבהירים כי לאחר הפיגוע ביום ראשון בו נהרגו 16 שוטרים מצרים, לקהיר וירושלים נוצר אינטרס משותף סביב הלחימה בארגוני הג'יהאד והטרור האסלאמיים.