המורדים בסוריה: חיסלנו גנרל רוסי שייעץ לשר ההגנה

עוד מכה למשטר הסורי: "צבא סוריה החופשית" הודיע הלילה כי חיסל גנרל רוסי בכיר, ששימש כיועצו של שר ההגנה הסורי שחוסל אף הוא לפני כחודש. בנוסף, הוחרמו מסמכים ומפות של הצבא הסורי. במקביל, פורסמו תמונות ראשונות של ראש ממשלת סוריה שערק, רגעים לפני שברח לירדן

מכה לברית הצבאית בין רוסיה לסוריה: "צבא סוריה החופשית", ארגון האופוזיציה החמוש הפועל נגד המשטר, הודיע הלילה כי חיסל גנרל רוסי ששימש כיועצו של שר ההגנה הסורי דאווד ראג'חה, שחוסל אף הוא בפיגוע התופת בחודש שעבר במטה הביטחון הלאומי בדמשק. לדיווח לא ניתן בשלב זה אימות מכל גורם אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח ברשת "אל-ערבייה", הגנרל הרוסי ולדימיר פטרוביץ' קוג'ייב, שימש גם כאחד מבכירי הצבא הרוסי. יחד עמו נהרגו בתקיפת "צבא סוריה החופשית" גם מתרגם, ולאחר הפעולה החרימו המורדים מסמכים ומפות של הצבא הסורי ודוחות הקשורים לפעילות של המורדים.

הדיווח על חיסולו של הבכיר הרוסי מצטרף לדיווח אחר, מהשבוע שעבר, לפיו חוסל דיפלומט אירני בכיר על אדמת סוריה. גורמים רשמיים במשרד החוץ האירני הכחישו את הדיווח, והודיעו כי כל אנשי הצוות הדיפלומטי של הרפובליקה האיסלאמית בריאים ושלמים.

במקביל, שודרו הלילה תמונות ראשונות של ראש ממשלת סוריה העורק, ריאד חיג'אב, בחברת אנשי "צבא סוריה החופשית", זמן קצר לפני שערק לירדן. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים, חיג'אב, שהודיע כי אין ברצונו עוד להיות חלק מ"משטר רוצח", תכנן את העריקה בחודשים האחרונים ודחה אותה רק בגלל חיסול צמרת ההנהגה הביטחונית הסורית בחודש שעבר.

צפו בתמונות הראשונות של חיג'אב:

בתמונות החדשות נראה חיג'אב לצד לוחמי "צבא סוריה החופשית", כשהוא לבוש חליפה ויושב על מזרון לצד מקורביו.