מצרים מודה: הייתה התרעה לפיגוע - לא האמנו

לאחר שבישראל אמרו כי העבירו למצרים מודיעין לפני הפיגוע בו נהרגו 16 חיילים ברפיח, מאשר ראש המודיעין המצרי כי אכן היה בידי כוחות הביטחון מידע מפורט על התקפה מתוכננת. הוא הסביר את חוסר הפעולה: "לא האמנו שמוסלמי יהרוג מוסלמי בארוחת שבירת צום הרמדאן".

ארונות החיילים המצרים שנהרגו בפיגוע (רויטרס)

בישראל הבהירו לאחר ניסיון הפיגוע שלשום ליד כרם שלום כי העבירו למצרים התרעות מראש, וכעת מאשר ראש המודיעין המצרי כי אכן היה בידי אנשיו מידע מפורט על "מתקפה קטלנית מתוכננת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מוראד מוואפי, ראש שירותי המודיעין המצריים, צוטט בסוכנות ידיעות טורקית אומר: "היה לנו מידע, לפיו מתוכננת התקפה של פעילי טרור ברפיח". את חוסר הפעולה של כוחות הביטחון המצרים לסיכול הפיגוע הסביר מוואפי: "למרות המידע המפורט על המתקפה, לרגע לא דמיינו שמוסלמי יהרוג מוסלמי בשעת שבירת צום הרמדאן".

ראש המודיעין המצרי הבהיר כי "אסור שהפיגוע יגרום להטלת ספק ביעילותם וערנותם של כוחות הביטחון בסיני". הוא ציין כי אנשי ארגון הטרור שעומד מאחורי הרג החיילים המצרים מפוזרים בין סיני לרצועת עזה.

במקביל מדווח העיתון המצרי "אל-אהרם" כי מחר תיערך בדיקה פתולוגית של הגופות וחלקי הגופות של המחבלים, שהעבירה ישראל, שתכלול לקיחת דגימות די.אנ.איי במטרה לזהותם.