ארגון ג'יהאד מכחיש קשר לפיגוע בסיני

לאחר דיווחים במצרים ובישראל לפיהם ארגוני ג'יהאד עם קשרים לאל קעידה ביצעו את הפיגוע בסיני שלשום, שנבלם בגבול ישראל, טוען היום אחד הארגונים שההאשמות אינן נכונות. "ההאשמות נועדו לשם הידוק המצור וחנק המוסלמים", אמרו בארגון "מועצת השורא של המוג'אהדין"

חמושים בסיני. ארכיון (רויטרס)

בקהיר נמשכת חקירת הפיגוע הקטלני בסיני שלשום, שנבלם בגבול ישראל. בעוד בכירים מצריים ממשיכים להאשים גורמים פלסטיניים במעורבות בפיגוע ובישראל טוענים כי גורמי ג'יהאד עולמי הם שביצעו אותו - אחד הארגונים החדשים הפועלים בסיני, ואשר מזוהים עם "אל-קעידה" מתנער מאחריות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הארגון "מועצת השורא של המוג'אהדין - המאמינים בסביבות ירושלים", שנטל בחודש יוני אחריות לפיגוע התופת בגבול בו נהרג עובד משרד הביטחון שעבד בגדר המערכת, פרסם לפנות בוקר הודעת הכחשה לדיווחים לפיהם הוא שביצע את הפיגוע. "אין לנו כל קשר, בשום צורה שהיא, למתקפה נגד הצבא המצרי בגבול עם פלסטין", נכתב בהודעה. 

"מפליא שכמה כלי תקשורת מאשימים אותנו, או ארגוני ג'יהאד הפועלים נגד יהודים - מבלי שיש כל הוכחה לכך", נכתב עוד. "גם העם הפלסטיני הנעשק אינו עומד מאחורי כל פעולה על אדמת מצרים. ההאשמות נועדו לשם הידוק המצור וחנק המוסלמים". 

"הוכחנו כי המטרה היא לוחמה ביהודים" 

בהודעה, איים גם הארגון מפני מבצע צבאי בסיני. "אנו מגנים את הקריאות לצאת למבצא עושק נגד אנשי הג'יהאד ישרי הדרך, שהוכיחו כי מטרתם המרכזית היא לוחמה ביהודים", נכתב. 

בקלטת וידאו שפורסמה זמן קצר אחרי הפיגוע בו נהרג איש משרד הביטחון בחודש יוני, צולמו פעיל ממוצא סעודי ופעיל נוסף ממוצא מצרי, כנוטלים אחריות לפיגוע. השניים נהרגו בחילופי האש עם ישראל, ומאז הפיגוע פרסם הארגון שורה של הודעות הקשורות להיערכותו להמשך העימות עם ישראל בגבול.