עוד מכה לאסד: ראש ממשלת סוריה ברח לקטאר

ריאד חיג'אב, שמונה לתפקיד ראש הממשלה רק לפני כחודשיים, ערק עם בני משפחתו וברח לקטאר יחד עם עוד שלושה שרים וכמה קצינים בכירים בצבא סוריה. "ערקתי ממשטר הטרור והרצח, מהיום אני חייל של המהפכה", הכריז

משטרו של אסד שוב סופג זעזוע קשה: ראש ממשלת סוריה ריאד חיג'אב, שמונה לתפקיד רק לפני חודשיים, ברח עם משפחתו לקטאר - כך מדווחים היום כלי תקשורת ערביים, שמציינים כי יחד איתו ערקו שלושה שרים נוספים וכמה קצינים בכירים בצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטלוויזיה הסורית דיווחה כי חיג'אב פוטר מתפקידו, אך רשתות הטלוויזיה בשפה הערבית - "אל ג'זירה" ו"אל ערביה" מדווחות שראש הממשלה ערק והבריח את בני משפחתו מחוץ לסוריה- ככל הנראה לקטאר.

"אני מכריז היום על עריקתי ממשטר הטרור והרצח", צוטט חיג'אב. "אני עובר לשורות המהפכה החופשית והמכובדת. מהיום אני חייל בשורות המהפכה המבורכת".

הטלטלה החמורה ביותר מאז הפיגוע במטה לביטחון לאומי

בעוד כוחותיו של אסד מתכוננים למתקפה גדולה בעיר חלב, נאלץ הנשיא להתמודד עם עריקה נוספת של דמות בכירה בשלטונו. אסד מיהר למנות לתפקיד ראש הממשלה את עומר ג'לוואנג'י שהיה סגנו של חיג'אב, חודשיים בלבד אחרי ששני הבכירים מונו לתפקידיהם.

חיג'אב כיהן בעבר כשר החקלאות הסורי ואסד החליט לקדמו לתפקיד ראש הממשלה אחרי הבחירות במדינה והרפורמות האחרונות, שהיו אמורות לפייס את מתנגדי הממשל, אבל נכשלו.

עריקתו היא הטלטלה החמורה ביותר שפוקדת את המשטר הסורי מאז הפיגוע במטה הכוחות המזוינים בדמשק לפני חודש, בו נהרגו ארבעה בכירים מצמרת המשטר.