משבר חשמל כבד במצרים; מורסי: "גם אצלי ירד השאלטר"

בימים בהם מודדים 37 מעלות בקהיר, סובלת השכנה מדרום מהפסקות חשמל מדי יום, הנמשכות מספר שעות. בניסיון להביע הזדהות עם התושבים הסובלים, הצהיר בסוף השבוע נשיא מצרים: "גם בביתי יש הפסקות חשמל". מורסי הבטיח לפעול לתיקון המצב, אך רבים כבר יוצאים להפגין כאות מחאה

מורסי. גם אצלו יורד השאלטר (AP)

בישראל קוראים לחסוך בחשמל בימי הקיץ החמים, אך גם את השכנה מדרום פוקד משבר חשמל חריף - שמגיע עד ביתו של הנשיא מוחמד מורסי. אולי בניסיון להזדהות עם מצוקות עמו, סיפר בסוף השבוע מורסי כי גם הוא סובל מניתוקי חשמל לסירוגין בביתו והביע התנצלות על המצב.

במהלך ביקורו במחוז אל-אקסר בסוף השבוע, התייחס מורסי למשבר החשמל הכבד הפוקד את מצרים בימים אלו. "אני מצטער על ניתוקי החשמל הרבים", אמר. "אני סובל מבעיה דומה בביתי ומתחייב לפתור את הבעיה בהקדם האפשרי".

המשבר החריף פוקד לאחרונה גם מספר שכונות בקהיר. דווקא בימים בהם מודדים 36-37 מעלות בבירה המצרית, מדווחים כלי התקשורת הערביים על הפסקות חשמל יומיות הנמשכות מספר שעות. במחוזות אחרים מדובר על הפסקות חשמל ממושכות אף יותר.

זעם ומחאה

כך למעשה הופך משבר החשמל לאתגר הראשון מבית עמו מתמודד נשיא מצרים, חודשיים בלבד לאחר שהתיישב על כסאו של מובארק. בכלי התקשורת הערביים דווח כי הפסקות החשמל הדחופות עוררו את זעמם של תושבי המדינה, והובילו אף להפגנות במספר מחוזות שנותקו. "אני פועל יום ולילה על מנת להתגבר על התקלה", הבטיח מורסי מצדו.

גם שר החשמל המצרי החדש, מחמוד בלבע, הבטיח שינוי. "בשבוע הקרוב ישתפר המצב במערך החשמל, והאזרח יחוש בכך", אמר בסוף השבוע והוסיף כי בימים אלו נשלמים הניסויים בהפעלתה של תחנת כוח חדשה במערך תחנות הכוח במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת