צבא אסד: "השתלטנו על כל הבירה דמשק"

לאחר שפעילי אופוזיציה דיווחו על הפגזות רבות ברחבי דמשק, הערב סיפר גנרל בכיר בצבאו של אסד שלא הזדהה בשמו, כי הצבא השתלט על כל השכונות בבירה וכי המצב בדמשק "יציב". האופוזיציה הסורית דיווחה כי כוחות ביטחון סורים הפגיזו את השכונות רואן א-דין וסלאחיה בבירה דמשק

"השתלטנו על דמשק", ארכיון (רויטרס)

הקרבות בסוריה נמשכים: גנרל בכיר בצבא סוריה טוען כי הצבא הצליח להשתלט על כל השכונות בדמשק, כך מדווחים כלי התקשורת במדינה. "המצב בדמשק כעת יציב", אמר הקצין בצבאו של אסד, שטען כי הושגה שליטה גם על מעוז המורדים טדאמון.

בינתיים, האופוזיציה הסורית דיווחה כי כוחות ביטחון סורים הפגיזו את השכונות רואן א-דין וסלאחיה בבירה דמשק.

הבוקר טענו המורדים כי הנשיא בשאר אסד קרא לתגבור של אלפי חיילים אירנים כדי שיסייעו לו נגד התקוממויות המורדים. בנוסף, דיווחו גורמים באופוזיציה כי שכונת טדאמון בבירה נתונה להפגזה הקשה ביותר.

המורדים בחלב: השתלטנו על הטלוויזיה והרדיו

כוחות האופוזיציה בסוריה דיווחו הבוקר כי בתום קרבות עזים שהתרחשו במהלך הלילה בינם לבין צבאו של בשאר אסד, הצליחו להשתלט על כ-60% משטח העיר חלב וכן על מבני תחנות הרדיו והטלוויזיה הממלכתיים שם, שהתרוקנו מיושביהם בעקבות ההפצצות הכבדות שביצע באזור חיל האוויר הסורי.

ב"צבא סוריה החופשית" מסרו כי כלי התקשורת הפסיקו את שידוריהם וכן כי נאמניו של אסד נמלטו מהאזור שנתון לשליטתם. מפקד כוחות האופוזיציה בחלב האשים כי כוחות הצבא הנאבקים באנשיו זכו לתגבורת לוחמים שהגיעו מאירן.

אתרים אסטרטגיים נוספים שנפלו לידי המורדים בחלב הם תחנת המשטרה שבעיר, שבה נעצרו כמה מנאמניו של אסד וממנה הוחרמו כלי נשק ותחמושת. בשיחת "סקייפ" שערך אחד הפעילים עם אנשי סוכנות הידיעות "רויטרס" ציין כי בימים האחרונים גבו הקרבות העזים בעיר את חייהם של 20 אזרחים שנפגעו מאש ארטילריה ומסוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת