דיווח באירן: "48 צליינים אירנים נחטפו בסוריה"

כלי התקשורת בטהרן דיווחו כי 48 גולים אירנים נחטפו על ידי קבוצת חמושים סורים בעת שהיו בדרכם למקדש שיעי ליד דמשק. ככל הנראה, החוטפים מוכרים כטרוריסטים ושייכים לצבא המורדים. הבוקר השתלטו המורדים על הטלוויזיה והרדיו הממלכתיים

"אירנים נחטפו בסוריה", דמשק מופגזת (רויטרס)

חמושים סורים חטפו היום אוטובוס עם 48 עולי רגל (צליינים) אירנים שהיו בדרכם לבקר מקדשים שיעים בפרבר של דמשק, כך דיווחה הטלוויזיה בטהרן.

על פי הדיווח, עולי הרגל שנחטפו יצאו ממלון בו שהו, ונסעו לעבר מקום קדוש לשיעים הממוקם בפרבר דרומי של דמשק. בזמן הנסיעה, החמושים השתלטו על האוטובוס בו נסעו. בדיווח של סוכנות הידיעות באירן נטען כי הקבוצה הייתה בדרכה לשדה התעופה בעת החטיפה. ככל הנראה, המיקום שבו הם מוחזקים ידוע. הטלוויזיה האירנית ציינה כי החוטפים מוכרים כטרוריסטים, והכוונה היא ככל הנראה לכוחות המתנגדים לצבא אסד.

בחודש פברואר, נחטפו 11 עולי רגל אירנים בעת שנסעו מהגבול הטורקי לדמשק, לצורך ביקור במקדשים שיעים. הם שוחררו מאוחר יותר. השנה נחטפו גם שבעה מהנדסים אירנים שעסקו בבניית תחנת הכוח במרכז סוריה, לאחר שנחשדו כי סייעו לצבאו של הנשיא אסד.

המורדים בסוריה: הטלוויזיה והרדיו הממלכתיים - בידינו

כוחות האופוזיציה בסוריה דיווחו הבוקר כי בתום קרבות עזים שהתרחשו במהלך הלילה בינם לבין צבאו של בשאר אסד, הצליחו להשתלט על כ-60% משטח העיר חלב וכן על מבני תחנות הרדיו והטלוויזיה הממלכתיים שם, שהתרוקנו מיושביהם בעקבות ההפצצות הכבדות שביצע באזור חיל האוויר הסורי.

ב"צבא סוריה החופשית" מסרו כי כלי התקשורת הפסיקו את שידוריהם וכן כי נאמניו של אסד נמלטו מהאזור שנתון לשליטתם. מפקד כוחות האופוזיציה בחלב האשים כי כוחות הצבא הנאבקים באנשיו זכו לתגבורת לוחמים שהגיעו מאירן.

אתרים אסטרטגיים נוספים שנפלו לידי המורדים בחלב הם תחנת המשטרה שבעיר, שבה נעצרו כמה מנאמניו של אסד וממנה הוחרמו כלי נשק ותחמושת. בשיחת "סקייפ" שערך אחד הפעילים עם אנשי סוכנות הידיעות "רויטרס" ציין כי בימים האחרונים גבו הקרבות העזים בעיר את חייהם של 20 אזרחים שנפגעו מאש ארטילריה ומסוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת