"קרב אלים עומד להתרחש בחלב"

עם עזיבתו של אנאן, נראה שהעימותים בסוריה מגבירים הילוך: המורדים נערכים לקרב מול צבאו של אסד באמצעות טנקים שנתפסו בעימותים קודמים. "המורדים צברו אמצעי לחימה רבים", אמר ראש משלחת הפקחים של האו"ם

פחות מיממה לאחר התפטרותו של שליח האו"ם לסוריה קופי אנאן, נמשכת הלחימה הקשה ברחבי המדינה. ראש משלחת המשקיפים לאו"ם הריה לדסאוס מזהיר היום כי "הקרב המרכזי" של ההתקוממות בסוריה צפוי להיפתח בכל רגע בעיר חלב, השנייה בגודלה במדינה. לפי הערכות, המורדים במדינה השתלטו בימים האחרונים על טנקים של הצבא ומצבורי נשק כבד וכעת הם מפנים אותם כנגד משטרו של אסד.

"לפני שבועיים הקרבות התמקדו בבירה דמשק, אך כעת הלחימה מתרכזת בחלב בה נצברו אמצעים לחימה רבים לקראת הקרב המרכזי בין המורדים לצבא הסורי", אמר לדסאוס והוסיף כי "עד כה האופוזיציה לא הצליחה להשתמש בכלי נשק כבדים נגד כוחותיו של אסד, אך כעת אנו יודעים שיש בידם טנקים וכלי רכב מחומשים אחרים".

צפו: מפציצים את חלב מהאוויר השבוע

העיר חלב, שמהווה את מרכז העסקים של סוריה, נמצאת תחת מצור על ידי כוחותיו של אסד מאז ה-20 ביולי. תושבי העיר העלו קטעי וידאו לרשת היו טיוב בהם נראים מסוקים ומטוסים טסים מעל העיר ומפילים פצצות במטרה לפגוע במורדים במשטר.

רוסיה לא מוותרת

במקביל לדבריו של ראש משלחת המשקיפים, סוכנות הידיעות הרוסית דיווחה היום כי מוסקבה מתכוונת לשלוח שלוש ספינות מלחמה לנמל הסורי בטרטוס,כך לפי גורם בצבא רוסיה. לפי הדיווח, על הנחתות הרוסיות יגיעו נחתים שישהו במתקן ששייך לרוסיה בנמל במערב המדינה.

אתמול נהרגו במדינה כ-150 בני אדם בקרבות בין המורדים לכוחותיושל אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת