אפל וגוגל הסירו את אפליקציית "אל-מנאר" מחנויות היישומים

בשבוע שעבר השיקה רשת הטלוויזיה של ארגון הטרור חיזבאללה שני יישומים למכשירי הסלולר של "אפל" ו"גוגל". ההשקה, שזכתה להד תקשורתי, הובילה לתלונה רשמית של הליגה נגד השמצה בטענה כי מדובר ביישום בעל תוכן הסתה - ובעקבותיה הוחלט להסירו מהחנות. עם זאת, מי שכבר הוריד את היישום עדיין יכול לגלוש בו

כבר לא ניתנת להורדה. "אל-מנאר" באפסטור (חדשות 2)

נסראללה כבר לא בטלפון החכם שלכם: ענקיות המדיה "גוגל" ו"אפל" החליטו להסיר מחנות היישומים שלהן את אפליקציית הסלולר של רשת הטלוויזיה "אל-מנאר" של ארגון חיזבאללה, כך מדווחים כלי תקשורת ערביים ובלוגים אמריקניים. זאת, בעקבות פנייה של הארגון היהודי "הליגה נגד השמצה" בטענה כי מדובר ביישומים המפיצים שנאה ואנטישמיות.

בשבוע שעבר חשף לראשונה מכון המחקר לתקשורת המזרח התיכון "ממר"י" כי רשת "אל-מנאר" השיקה אפליקציות סלולר למכשירי האייפון והאנדרואיד. באתר האינטרנט הרשמי של הרשת אף ניתן לראות כי בימים אלו שוקדת החברה על השקתה של אפליקציה תואמת גם למכשירי "בלאקברי".

ואולם, על פי הדיווח הבוקר ביומון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי", החליטו "אפל" ו"גוגל" להסיר את האפליקציה מהחנות, בעקבות פנייה רשמית שהעבירה הליגה נגד השמצה. בידיעה מצוטט דובר הליגה, ששלח בשבוע שעבר מכתב לחברת "אפל" - ובעקבותיו הוסר היישום מהחנות הרשמית של החברה ב-29 ביולי. "אל-מנאר הוא זרוע ההסברה של ארגון הטרור חיזבאללה", אמר מנכ"ל הליגה נגד השמצה במכתב.

בדיקת חדשות 2 באינטרנט העלתה כי היישומים בשתי החנויות המקוונות אכן הוסרו, והם לא ניתנים להורדה. עם זאת, מי שכבר הספיק להוריד את היישומים למכשירים שלו במספר הימים הבודדים שהם היו באוויר - עדיין יכול להיכנס אליהם, לגלוש בהם ולהתעדכן על הנעשה והמתחדש בארגון הטרור.

גם לחמאס יש אפליקציית סלולר

בשנה שעברה נחשף לראשונה בחדשות 2 באינטרנט כי גם חמאס השיק אפליקציית סלולר רשמית. האפליקציה, המכונה "Palinfo", עדיין ניתנת להורדה ללא תשלום לכל מכשיר אייפון ומספקת אליו תכנים היישר מאתר האינטרנט הרשמי של חמאס. למעשה, היא מהווה מעין גרסה סלולרית של "נציגות" ארגון הטרור באינטרנט - במה שמכונה "המרכז הפלסטיני לתקשורת".

בין היתר, מדובר שם בדיווחים על פעילות ארגון חמאס, הודעות מטעמו, מידע שוטף על "פעילות כוחות הכיבוש הישראלי" וטורי פרשנות ומאמרי דעה של כותבי אתר האינטרנט - המזוהים עם חמאס. אפשרות נוספת שמקנה האפליקציה למשתמשים היא לשתף ידיעות שונות עם חבריו דרך פייסבוק וטוויטר.

השקתה של "אפליקציית החמאס" בוצעה זמן קצר אחרי השקתה של "אפליקציית האינתיפאדה" - שעוררה את חמתם של גורמי ההסברה בישראל, ושבעקבות פניית שר ההסברה יולי אדלשטיין למנכ"ל אפל דאז סטיב ג'ובס, היא הוסרה מחנות היישומים של החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת