טורקיה: תמרון שריון בגבול עם סוריה

25 טנקים בחיל השריון הטורקי פתחו היום בתמרון שיימשך מספר ימים, שני קילומטרים בלבד מהגבול הסורי - כך מדווחים כלי תקשורת באנקרה. "מדובר בתמרון שבודק את היכולות הטקטיות של הטנקים", דווח. המורדים: אם נכבוש את חלב - ניצור מסדרון לגבול הטורקי

נערכים לפעולה צבאית? כלי תקשורת בטורקיה מדווחים בשעות האחרונות כי הצבא הטורקי פתח היום בתמרון רחב היקף של חיל השריון, בסמוך לגבול עם סוריה. על פי הדיווחים, התמרון נערך כחלק מהיערכות צבאית מתוגברת באזור הגבול.

"מדובר בתמרון שבודק את היכולות הטקטיות של הטנקים", דווח בכלי התקשורת הטורקיים ונמסר עוד כי התמרון צפוי להימשך בימים הקרובים. במקביל, פורסמו תמונות חדשות של הגעת כוחות שריון נוספים לאזור הגבול המשותף והמתוח בין טורקיה לסוריה. "25 טנקים מחטיבה 70 נוטלים חלק בתמרונים, המתרחשים כשני קילומטרים מהגבול", דווח עוד בטורקיה.

המורדים: "ניצור מסדרון לגבול עם טורקיה"

בינתיים, נמשכת המערכה העקובה מדם בעיר חלב, הגדולה בסוריה. בימים האחרונים צוטטו גורמים ב"צבא סוריה החופשית", באומרם כי אם יצליחו לכבוש את העיר - יבקשו ליצור מסדרון טריטוריאלי שיחבר את העיר לטורקיה ובאמצעותו ניתן יהיה להעביר נשק, אמצעי לחימה וסיוע הומניטרי. לטענת הגורמים, למעלה מ-60% משכונות חלב נמצאות תחת שליטת "צבא סוריה החופשית".

עם זאת, גורמים במשטר הסורי ממשיכים לטעון בתוקף כי השליטה בעיר עדיין של הצבא. ואילו הטלוויזיה האירנית דיווחה הערב כי לפחות 150 חמושים מ"צבא סוריה החופשית" נהרגו בעימותים עם הצבא הסורי. לדיווח זה לא ניתן אישור מכל גורם אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת