סוריה: מורדים לכדו והוציאו להורג את מנהיג הכנופויות החמושות של אסד

לאחר שצבא סוריה פתח בשבוע האחרון במתקפה משולבת על המורדים בחלב, המורדים נקמו בראש הכנופיות החמושות של משטר אסד ברחובות העיר שהפכה למעוז ההתנגדות למשטר. לאחר קרב בו נהרגו 15 חמושי "צבא סוריה החופשית" נלכד ברי והוצא להורג - מול המצלמות. התמונות קשות לצפייה

נקמה נוסח סוריה: לאחר התגברות תקיפות צבאו של אסד על מעוזי המורדים בעיר חלב, הגיע רגע הנקמה של המתנגדים למשטר העלוואי. כוחות מורדים לכדו והוציאו אתמול להורג את זינו ברי, מנהיג השביחה - כנופיות חמושות של המשטר - לאחר קרב ממושך בו הרגו כוחות הנאמנים לאסד 15 חמושים מ"הצבא הסורי החופשי".

תמונות ההוצאה להורג, שהעלו המורדים ליוטיוב, קשות לצפייה.

על פי הדיווח, כוחות המורדים הצליחו להגיע לשכונה בה שהה ברי עם עשרות חמושים ממשפחתו. מתנגדי המשטר כיתרו את המבנה והשתמשו ככל הנראה בנשים מקומיות כמגנים אנושיים על מנת ללכוד את מנהיג השביחה.

לאחר מספר שעות הצליחו המורדים לשים את ידיהם על ברי ואנשיו. תומך משטרו של אסד הובל על ידי חמושים לרחוב, הוצמד לקיר אחד המבנים והוצא להורג ביריות רובה.

מתקפות משולבות נגד מעוזי המורדים

צבא סוריה פתח בשבוע האחרון במתקפות נרחבות נגד מעוזי המורדים בחלב, העיר השנייה בגודלה במדינה, לאחר שהצליח להשתלט על חלק ממעוזי התנגדות בשכונות בבירה דמשק. בעת שעיני העולם נשואות לאולימפיאדה בלונדון, אסד פתח במתקפה משולבת על כוחות "צבא סוריה החופשית" ולפי ארגוני זכויות אדם סוריים ספגה העיר אש כבדה ולאזור הוזרמה תגבורת של חיילים מצבא סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת