השחיינית הפיליפינית שמשגעת את הסעודים

ביום רביעי תקפוץ לבריכה בלונדון ג'זמין אל-ח'אלדי (19), שחיינית פיליפינית שאביה סעודי, שמגיעה למשחקים האולימפיים עם 3 מדליות זהב מאליפות העולם ב-2011. בממלכה הוואהבית מתגאים בשורשיה של השחיינית המוכשרת ומציפים את דף הטוויטר שלה באיחולי הצלחה. "אני לא מבינה ערבית, אבל תודה", היא אומרת בצניעות

אל-ח'אלדי. הסעודים מחזיקים אצבעות (AP)

כשג'זמין אל-ח'אלדי הייתה בת שלוש בלבד, היא כבר קפצה לבריכת השחייה. אבל זו הייתה הפעם הראשונה והאחרונה בה היא מצאה עצמה במצוקה במים וכמעט טבעה. מאז היא הפכה לסיפור הצלחה במים, שרגע השיא שלו צפוי להגיע השבוע - כשתזנק למים במקצה רבע הגמר ב-100 מטרים חופשי.

16 שנים אחרי, אל-ח'אלדי, בת לאב סעודי ואם פיליפינית, היא השיגעון החדש של הצופים הסעודים במשחקי האולימפיאדה בלונדון. רק שתי ספורטאיות נשלחו מטעם הוועד האולימפי המקומי, וכשברקע דיווחים בכלי התקשורת הבריטיים על ספסרים סעודים שרכשו מאות כרטיסים ומנסים למכור אותם במחירים מופקעים בסמוך לאולמות המשחקים, מחפשים הסעודים לחפש את נקודות האור ולהתגאות בהן.

הם מוצאים את הנחמה בדמותה של אל-ח'אלדי ומתגאים בשורשיה. היא אמנם לא נולדה על אדמת הממלכה, אך הקשר לאביה הוא כבר סיבה לגאווה. על פי הדיווח ברשת "אל-ערבייה", בימים האחרונים הוצף דף הטוויטר של השחיינית הצעירה והמוכשרת בעשרות ברכות ואיחולי הצלחה מגולשים סעודים, לקראת המקצה בו תשתתף השבוע.

"ההשתתפות באולימפיאדה - חלום"

"איני מבינה ערבית, אבל תודה על כל ציוצי התמיכה", כתבה השחיינית בדף שלה. "ללא ספק אעשה את המיטב". הגולשים הסעודים השיבו לה גם על ציוץ זה, הביעו תקווה שתזכה במדליית הזהב והבטיחו שרבים בממלכה הוואהבית עוקבים אחריה מקרוב ומחזיקים לה אצבעות.

ולאל-ח'אלדי יש את כל הסיבות לטפח ציפיות לקראת השתתפותה בתחרויות השחייה, שייערכו ב-1 וב-2 באוגוסט: השחיינית מחזיקה בשיא הפיליפיני ל-100 ו-50 מטרים פרפר, וזכתה בשנה שעברה בשלוש מדליות זהב באליפות דרום-מזרח אסיה. "זו תהיה הפעם הראשונה שלי במשחקים האולימפיים", היא אמרה השבוע בראיון לרשת ABS-CBN. "לא כולם מצליחים להעפיל למשחקים האולימפיים".

"מאז שהייתי ילדה, ההשתתפות באולימפיאדה הייתה חלום עבורי", היא אומרת. "ההשתתפות במקצי המוקדמות במשחקים האולימפיים היא דבר מדהים".

כשתזנק לבריכה ביום רביעי, לא רק עיניהם של הפיליפינים יהיו נשואות לעברה בתקווה - כי אם גם עיני הסעודים. ומי שגם אצלנו יהיה מעוניין לעקוב, ישמח לדעת שהיא תזנק במקצה השלישי ברבע הגמר, ממסלול מספר 6.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד על הספורטאים האולמפיים בעולם הערבי:

המשלחת הסורית לאולימפיאדה הגיעה ללונדון: "נראה את סוריה האחרת"

ממטע הזיתים למסלול הריצה בלונדון: סיפורה של האצנית הפלסטינית וורוד סוואלחה