בזקנים וברעלות: "תיירות שריעה" במצרים

כשברקע מנשבת רוח האסלאם של "האחים המוסלמים", השיקו אנשי עסקים במצרים יוזמה תיירותיות חדשה, בה הם קוראים לתיירים לצאת לחופשה על פי כל כללי האסלאם: מלונות מיוחדים, אתרים בהם הכניסה מותרת בלבוש צנוע, והגברים צריכים להיות עם זקנים. אישור ההזמנה יינתן רק אם האישה עוטה רעלה

המשפחה בחופשה ע"פ חוקי השריעה (חדשות 2)

ביטוי נוסף להתחזקות האסלאם תחת שלטון "האחים המוסלמים" במצרים: "תיירות שריעה". יוזמה חדשה של אנשי עסקים מקומיים פונה למגזר הדתי במדינה, ומאפשרת לו לראשונה לצאת לחופשה על פי כל כללי האסלאם - כשהנשים עוטות רעלות והגברים מגדלים זקנים.

שני אנשי עסקים השיקו את היוזמה יוצאת הדופן, במסגרת חברת התיירות "טיולי שווק", ובמסגרתה מוזמנים הנופשים לנהל את חופשתם על פי חוקי השריעה ולימודי הדת. "אנו מציגים בפניך את תיירות החוף והתרבות במובנים חדשים", נכתב באתר האינטרנט של החברה, הטוענת כי היא לא מוכנה למכור חבילות נופש לנשים שאינן עוטות רעלה לכל הפחות.

מי יכול להיכנס לאתרים?

באתר החברה מפורט כי המבקש לצאת ל"חופשת שריעה" מוזמן לעשות זאת בשורה של בתי מלון מיוחדים, ולבקר באתרי תיירות ספציפיים המוצעים. באתרים המוצעים מתבקשות המבקרות ללבוש בגדים צנועים ולהיכנס אליהם רק בליווי מכר ממדרגה ראשונה.

ביקור באתר החברה מספר גם הצצה לחוויה יוצאת הדופן: תמונות של משפחה הרוכבת על אופנוע ים, כשהגבר מזוקן והאישה מאחוריו מכוסה כולה; וגם בטיול הג'יפים המצולם - האישה לבושה מכף רגל ועד ראש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת