צפו: שר הפנים הסורי ששרד את הפיגוע שב לעבודה

מחויך ובטוח בעצמו תועד הלילה שר הפנים הסורי מוחמד א-שעאר, מהבודדים ששרדו את פיגוע התופת לפני 11 ימים במטה הביטחון הלאומי בבירה דמשק, שב לעבודה בלשכתו. הטלוויזיה הסורית התלוותה אליו על מנת להזים את השמועות על מותו. "נרדוף את הטרוריסטים, נכפיל המאמצים להשיגם", הוא מבטיח למצלמות. כך זה נראה

מערכה נוספת בקרב ההסברה בין המשטר הסורי למורדים: הטלוויזיה הסורית שידרה הלילה תיעוד וידאו ראשון של שר הפנים הסורי מוחמד א-שעאר, אשר נפצע בפיגוע התופת לפני 11 ימים במטה הביטחון הלאומי שגדע את חייהם של בכירי הצמרת הביטחונית בסוריה. הסרטון נועד להפריך את השמועות שהופצו על ידי כלי התקשורת המזוהים עם המורדים, ולפיהן גם א-שעאר חוסל בפיגוע.

הכתבה המקיפה ששודרה פתחה בדיווחים שהופצו בכלי התקשורת של המורדים, ואפילו ברשת "אל-ג'זירה", ולפיה א-שעאר נמנה עם יתר ההרוגים בפיגוע התופת: שר ההגנה דאווד ראג'חה, סגנו וראש מנגנוני הביטחון אסף שווקאת, ראש "צוות ניהול המשבר" ושר ההגנה לשעבר חסן תרכמאני וראש מערך הביטחון הלאומי הישאם איחתיאר. בהמשך הכתבה הובא קטע ששודר ביום הפיגוע בטלוויזיה הסורית, ובו מדווח כי שר הפנים א-שעאר נפצע בלבד ולא נהרג.

"זו מלחמה פסיכולוגית, נרדוף אותם"

לאחר מכן הובאו תמונות ראשונות ובלעדיות של א-שעאר שב ללשכתו, כשהוא צועד על רגליו ונראה כשיר לחלוטין. הוא ניצב בפני המצלמות ומצהיר בפתח דבריו את תאריך צילום הכתבה על מנת להבהיר כי היא אכן עדכנית. "אני נמצא בלשכתי במשרד הפנים. אין זה פלא, זאת לא הפעם הראשונה שהם (המורדים) מפיצים שמועות", הוא אומר בחיוך. "הם עושים זאת במסגרת הלוחמה הפסיכולוגית שהם מנהלים נגד סוריה. זה כבר נהיה ברור לכולם".

"כעת אני נמצא ביניכם, משקיע את כל המאמצים ובמצב טוב יותר", הוא מדגיש. לאחר מכן סיקרה כתבת הטלוויזיה הסורית את יום עבודתו של השר ששב לעבודתו, צילמה אותו עובד בלשכתו, מסתובב בין חדרי הלשכה ונועד עם ראשי מנגנוני הביטחון. בהמשך הראיון הוא קורא לפליטים הסורים לשוב למולדתם ולסייע בבנייתה, וכן שולח מסר למה שכינה "טרוריסטים": "נכפיל את מאמצינו ברדיפתם של אלו הפוגעים בביטחון מולדתנו".

פני הרוע החדשות: האחראים החדשים לדיכוי המרד בסוריה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת