קייטנה מבית פתח על שם המחבלת מוגרבי

המחבלת דלאל מוגרבי, שאחראית למותם של 35 ישראלים בפיגוע שאירע בכביש החוף בשנות ה-70, זוכה להנצחה מיוחדת ברשות הפלסטינית: קייטנה שפועלת בימים אלה ביריחו משמרת את דמותה כגיבורה לאומית ואת פעילותה נגד ישראל

דלאל מוגרבי, ארכיון (חדשות 2)

אחרי שחזרו בהם מקריאת כיכר ברמאללה על שמה של המחבלת דלאל מוגרבי, הפלסטינים מנציחים את שמה של המחבלת שאחראית למותם של 35 ישראלים בקייטנה שפועלת על שמה ביריחו, כפי שפורסם הבוקר בישראל היום. מוגרבי, הובילה את הפיגוע בכביש החוף בשנת 1978, ונחשבת לגיבורה בעם הפלסטיני.

בימים אה פועלת ביריחו קייטנה בשם "אחיות דלאל מוגרבי", שמנציחה את פעילותה של מוגרבי. הארגון "מבט לתקשורת הפלסטיני" חשף את קיומה של הקייטנה בעקבות פרסום בעיתון "אל חיאת" המזוהה עם הרשות הפלסטינית ועם פתח, שבראשה עומד יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

במסגרת הקייטנה נפגש מושל מחוז יריחו עם נערות המשתתפות בקייטנה ואמר להן כי "חובתנו הלאומית להיות נאמנים למי שקדמו לנו בנתינה ובהקרבה למען פלסטין, ועליהם להיות בעבורנו מגדלור בעשייה ובשמירה על ההישגים של בני עמנו". מקומות רבים ברחבי הגדה ובעזה כבר נקראים על שמה של מוגרבי, ובהם בתי ספר, מגרשי ספורט, רחובות ועוד. בשנת 2010 פעלה קייטנה דומה בסוריה.

בעקבות חשיפת קיומה של הקייטנה, מתכוון ח"כ דני דנון (ליכוד) לפנות לראש הממשלה בנימין נתניהו ולקרוא לו להפסיק את העברת הכספים לרשות. "הרשות מממנת חינוך לטרור מגיל צעיר וחושפת פעם נוספת את פרצופה האמיתי", אמר דנון. "הפלסטינים רוצים להקים מדינת טרור בחצר האחורית של ישראל וקייטנת הטרור היא הוכחה לכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת