פעיל חמאס לשעבר חוסל בקרבות בסוריה

כלי תקשורת פלסטיניים וסוריים מדווחים בשעות האחרונות כי בקרבות שנערכו היום באזור העיר חלב בסוריה נהרג נידאל אל-עאשי, פעיל חמאס לשעבר בן 21, שנמלט לאחרונה מהרצועה לאחר שירה רקטות על ישראל בלי אישור ונידון למאסר. אל-עאשי הצטרף לאחד מארגוני הג'יהאד העולמי הפועלים בסוריה

הרס בעיר דמשק, ארכיון (רויטרס)

עדות נוספת למעורבותם של גורמים חמושים זרים בלוחמה במשטר הסורי: כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים היום בהרחבה כי בקרבות שנערכו הלילה באזור העיר חלב, נהרג נידאל אל-עאשי, פעיל חמאס לשעבר שהצטרף לאחרונה לאחד מהארגונים הנלחמים בסוריה אשר מזוהים עם הג'יהאד העולמי.

אל-עאשי (21), נמלט רק לאחרונה מרצועת עזה - לאחר שנשפט למאסר של שנה וחצי בגין ירי רקטות לעבר ישראל בניגוד להנחיית הארגון. בנוסף, היה אל-עטשי מעורב בתכנון לחסל את ראש סוכנות האו"ם לפליטים ברצועת עזה, ג'ון קינג - תכנית שבסופו של דבר לא יצאה אל הפועל.

"אל-קעידה" משתלט על סוריה

גם בכלי התקשורת הסוריים המזוהים עם המאבק במשטר, פורסם היום בהרחבה על מותו של אל-עאשי. על פי הדיווחים, אל-עאשי התגורר בעזה והצטרף לגורמים הלוחמים בסוריה רק לאחרונה.

השבוע דיווח העיתון "ניו יורק טיימס" כי יותר ויותר פעילים המזוהים עם ארגון "אל-קעידה" מצטרפים ללוחמה במשטר אסד. על פי הדיווח, במהלכו נערך ראיון עם לוחם ג'יהאד שהסתנן לסוריה דרך עירק, בכוונת הפעילים להפיל את המשטר, להשתלט על סוריה - ולאחר מכן לפנות לפגיעה בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת