מכה נוספת לאסד: נציגת חלב בפרלמנט הסורי ערקה מסוריה

גל העריקות ממשטר אסד ממשיך כשהבוקר דיווחה רשת סקיי ניוז הסעודית כי לראשונה ערקה חברת פרלמנט לטורקיה. "ערקתי בגלל הדיכוי והעינוי הפראי נגד אומה שדורשת בסך הכל את הזכויות המינימאליות ", סיפרה איכלס אל בדאווי. מחלקת המדינה האמריקנית: "הלב שלנו הוא עם תושבי חלב"

הפגזות בדמשק, השבוע (רויטרס)

הטבח בסוריה נמשך וכך גם העריקות: נציגת מחוז חלב בפרלמנט הסורי הודיעה כי ערקה ונמלטה לטורקיה, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

"נמלטתי לטורקיה וערקתי משורות המשטר העריץ הזה", סיפרה איכלס אל בדאווי לרשת סקיי ניוז הסעודית. "ערקתי בגלל הדיכוי והעינוי הפראי נגד אומה שדורשת בסך הכל את הזכויות המינימאליות שלה". על פי הדיווח, מדובר בחבר פרלמנט ראשון שערק מהאסיפה שנבחרה במאי האחרון.

לקראת טבח? צבא אסד מחוץ לחלב

ההתפתחויות האחרונות בסוריה מעלות את החשש כי מה שהיה עד עכשיו, הוא רק הקדמה למרחץ הדמים שיפקוד את חלב, העיר הגדולה בסוריה ובירתה הכלכלית, ביתם של 2.1 מיליון בני אדם.

מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה עדויות לפיהן כוחות צבא הנאמנים לנשיא אסד מתפרסים מסביב לעיר, כוחות הכוללים טורים ארוכים של טנקים, מטוסי ומסוקי קרב. "החשש שלנו הוא שנראה טבח בחלב, לפי העדויות זה מה שהמשטר מתכנן לעשות", אמרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ויקטוריה נולנד.

"הלב שלנו הוא עם תושבי חלב, אנחנו יודעים מה המשטר הזה מוכן לעשות כדי להישאר בשלטון, ואנחנו מודאגים לגבי מה שהם מסוגלים לעשות בחלב". במקביל, דאגה נולנד להבהיר, כי ארה"ב לא תפעל צבאית בסוריה בלי אישור של מועצת הביטחון של האו"ם, ולאור המדיניות של סין ורוסיה, בעלות זכות וטו במועצה - לא יינתן אישור כזה בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת